Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Usalduse noortelaager peeti Lääne-Nigulas

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Vestlusringis kõneldi usaldamisest ja selle tähtsusest.
Erakogu

Lääne-Nigula kirikus toimus 13. ja 14. veebruaril Checkpoint’i laager «Julgen usaldada».

Checkpoint on igakuine noorteõhtu, kus saadakse kokku, süüakse, vesteldakse omavahel ja räägitakse ka Jumala sõnast. Oodatud on kõik need, kes iga kuu teisel reedel on vabad ja otsivad kohta, kuhu minna.
Nagu laagri nimigi ütleb, käsitleti seal usaldamist ja selle tähtsust. Usaldamine ei ole kerge, kuid seda on võimalik õppida ja arendada. Jeesus soovib, et me kõik saaksime taas lasteks. Lapsed on oma mõtlemisviisilt puhtad ja ausad, nad usaldavad ilma küsimata ja on kindlad oma usus.
Selleks, et usaldada, tuleb anda end Jumalale ja läbi tema on võimalik saada kindlust teisi usaldada. Kui me usaldame ümberkaudseid, tekib ka neil tahe olla avatum ja näidata, et nemadki suudavad usaldada.
Laagris vaatasime koos filmi «God’s Not Dead». See rääkis ühest ülikooli professorist, kes ei uskunud Jumala olemasolusse, ja tema õpilasest, kes uskus ning oli seetõttu filosoofia kursuse raames sunnitud professorile tõestama, et Jumal ei ole surnud.
Mängisime erinevaid mänge, õues sai maha peetud väike jalgpallivõistlus, mille käigus ununes sootuks, et ilm on jahedavõitu. Pidasime õues maha veel mõne võistluse, milles oli võidukas see võistkond, kes kaotas jalgpallivõistluse. Pärast mänge anti ülesandeks teha teemade järgi pilte ehk pidada fotojahti ja pärast oma põnevaid leide esitleda.
Laagris saime imehead sööki, mis oli valmistatud kohapeal, ja ise muffineid küpsetada.
Osavõtjad jäid laagriga väga rahule. Elada paar päeva koos meeldivate inimestega ja õppida Jumala sõna tekitab südames hea tunde, mis jääb kestma veel pikaks ajaks.
Laagril oli tunda Jumala õnnistust, korraldajad olid teinud kõik selleks, et koos veedetud päevad meeldejäävaks kujuneks. Koos tegutsedes ja õppides said noored Jumalaga lähedasemaks ja aja jooksul õpivad loodetavasti rohkem usaldama nii ennast kui ka teisi.
Kristina Lillemets