Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Urvaste koguduses tänati vabatahtlikke

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Urvastes jagus talgulisi oma kiriku ümbrust korrastama.  Üllar SalumetsMärgiks koguduse tänust andis õpetaja Üllar Salumets Urvaste Püha Urbanuse kirikus kontsert-jumalateenistusel üle tänukirjad 26 töötegijale.
Laulis koguduse naiskoor organist Erna Kallasse juhendamisel. Pärast teenistust pakuti pastoraadis kirikukohvi ja arutati koguduse hetkeolukorda.
Varasematel aastatel tunnustati Urvastes valikuliselt tublisid kirikuvanemaid, sel aastal otsustas õpetaja tänukirja adressaatide ringi laiendada.
«Töötegijate all mõtlen neid koguduse vabatahtlikke abilisi, kes, saanud Püha Vaimu kutse, on erinevates valdkondades (laulukoor, pühapäevakoolitöö, muusikatöö, jutlustaja, kirikuvanemad, nõukogu, majandustöö) panustanud oma aega koguduseelu edendamisse, kusjuures selle eest palka küsimata,» iseloomustab Salumets vabatahtliku «institutsiooni».
Urvaste koguduses on umbes 40 inimest, kes ühel või teisel viisil oma vaba aega kogudusetööga täidavad. Palka saavad kogudusest kolm inimest: õpetaja, surnuaiavaht ja jutlustaja.
Päev varem said koguduse vabatahtlikud oma meelsust praktilises tegevuses näidata. Üllar Salumets kutsus kokku tublid koguduseliikmed, et ühiste jõududega viia läbi kevadine suurkoristus kirikut ja pastoraati ümbritsevas pargis. Hoolimata tujukast ilmast ei jäänud õpetaja kutse hüüdja hääleks kõrbes ning pärast tegusat talgupäeva võisid kõik tunda rõõmu tehtust.
Lisaks töörõõmule said osavõtjad ka äsjaloodud kohaliku maksevahendi urbani omanikuks. Tegemist on kunstnik Epp Margna kujundatud kinkekaardiga, mille võib mälestuseks endale jätta, aga seda on võimalik ka maksevahendina kasutada.
Näiteks pääseb kahe urbani eest vendade Johansonide kontserdile Urvaste kirikus 21. mai õhtul. Urbanid kehtivad ka järgmisel päeval urbanipäeva laadal ning Pokuküla külastamisel.  
Liina Raudvassar