Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tuulikki Karu on eesti juurte kandja Soomes

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

karu1
Alppila kirikuga on Tuulikki Karu olnud seotud juba 15 aastat ja seal toimub ka praegu eestikeelne töö. Kaido Soom

Piiskop Tiit Salumäe andis detsembris 2019 tänukirja Tuulikki Karule eestikeelse lastetöö tegemise eest Helsingis.

Tuulikki Karu on teinud tööd eesti lastega Helsingis kaheksa aasta vältel alates 2003. aastast. Praegu tegutseb Tuulikki Karu laste- ja peretöö tegijana Kallio koguduses ja seda ennekõike soomlastega, aga mingil määral ka eestlastega. Lastetöö on Helsingis eestlasi kõige rohkem siduv töövorm.
Tuulikki Karu meenutab, et eesti lastele olid kohtumised koguduse juures väga olulised. Neile oli tähtis eesti keeles mängimine ja laulmine. Kuigi Tuulikki on siirdunud eestikeelse töö juurest koguduse soomekeelse töö juurde, jätkavad teised tema alustatut. Ta meenutab sooja südamega tööd eestlastega ja esmalt meenuvad jõulupeod, mis olid alati väga toredad, sest sinna tuli jõuluvana.
Hinge jäid ka igakevadised perelaagrid, mille kohad täitusid väga kiiresti. Eestlaste laagrid kestsid kolm päeva ja toimusid Helsingi lähedal laagrikeskuses, kus olid meeldejäävad lõkkeõhtud, laulud ja mängud.
Tuulikki osaleb praegugi aktiivselt eestikeelses kogudusetöös ja loeb teenistustel lektsioone ning võtab osa eestikeelsete ringide tegevusest. Ta peab eestikeelset kirikutööd oluliseks, sest kuigi kõik Soomes elavad eestlased oskavad soome keelt vabalt, läheb eesti keel südamesse teisel viisil.
On tähtis, et lapsed ja täiskasvanud ei unustaks oma juuri. Tuulikki Karul on hea meel eestikeelse töö jätkumisest kantor Dagmar Õunapi eestvõtmisel, tegutsemist jätkab ka omal ajal koos Tuuli Raamatuga Alppila kirikus alustatud pereklubi Sipsik. Klubis on võimalus eesti keelt rääkivate juhendajatega lastel koos emade-isadega mängida, meisterdada, laulda ja sportida.
Eestikeelne kogudusetöö Helsingis on mõeldud nii eesti keelt emakeelena kõnelevatele inimestele kui ka kõigile teistele, kes on huvitatud eesti keelest ja kultuurist. Armulauaga jumalateenistused toimuvad kord kuus Alppila kirikus. 24. veebruaril oli kogudusele jutlustamas piiskop Tiit Salumäe.
Kaido Soom