Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tunnustus välismaal elavatele eestlastele

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Esireas (vasakult) Aino Müllerbeck, Leida Pajur, Endel Paju, Lehta Greenbaum, Naani Holsmer. Tagareas Andres Taul, Tõnis Nõmmik, Mart Salumäe. Peeter PõldreHelju Salumets ja Helgi Sooaru said oma autasu kätte 26. mail Tallinnas toimunud Vigastatud Sõjameeste Ühingu aastakoosolekul. Pildil koos piiskop Einar Soone ja Tallinna praostkonna abipraosti Arho Tuhkruga. Erakogu

27. mail EELK Toronto Peetri kirikus toimunud nelipüha jumalateenistusel anti mitmele koguduse kaastöölisele kätte EELK tunnustused tänuavalduseks aastatepikkuse ustava kaasateenimise eest.

Eesti kirikus on juba aastaid olnud võimalik koguduste õpetajatel ja juhatustel esitada kord aastas taotlus EELK konsistooriumile oma koguduse töötegijate ja vabatahtlike kaastööliste tunnustamiseks. Autasude kätteandmine on toimunud traditsiooniliselt ristikoguduse sünnipäeval esimesel nelipühal.
Aastate jooksul on taolise tänuavalduse osaliseks saanud paljud inimesed, kes ustavalt on andnud oma panuse koguduseellu või osutanud kirikule erilisi teeneid. Alates kodu- ja välismaal tegutseva Eesti kiriku nähtava ühtsuse taastamisest 2010. a laienes taolise tunnustamise võimalus ka EELK Välis-Eesti piiskopkonda kuuluvatele kogudustele.
EELK aukirja said käesoleval aastal meie kogudusest Lehta Greenbaum, Juhan Laanes, Aino Müllerbeck, Endel Paju ja Leida Pajur. EELK Teeneteristi III järgu ordeni said Helju Salumets ja Naani Holsmer. Koostöömedal anti Helgi Sooarule. Toronto Peetri kirikusse toimetas autasud konsistooriumi saadikuna erupeakaplan õpetaja Tõnis Nõmmik.
Juhan Laanesele viidi aukiri kätte kolmapäeval perekonna ja koguduse õpetaja osavõtul.
Mart Salumäe,
Toronto Peetri koguduse õpetaja