Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tubli kirikumees Türilt sai 80aastaseks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Nüüd juba seitse aastat on hiljuti ümmargust sünnipäeva tähistanud Türi kirikumees Rober Rikk see, kes tund enne teisi kirikusse jõuab ja tund pärast teisi lahkub.
a keegi peab ju hoones meestetöid ka tegema.
Robertil on omadus, mis paljudele võõras, nimelt ei karda ta mitte üks raas kõrgust. Praegune Türi koguduse õpetaja praost Teet Hanschmidt meenutab, kuidas Robert veel viie aasta eest meelekindlat turnis tõstuki, redeli ja tooli abil kõrgele, et toppida kinni korstnaauku. Ka kirikukatuse kivide vahetamine pole talle olnud keeruline. Noorematel ja treenitumatel võtab hinge kinni, aga mitte Robertil.
Robertil ja ta naisel on maakodu, kust ta rattaga vajadusel kiriku juurde sõidab. Kirikuaias ristile toetatud ratas on isegi ühele postkaardile sattunud. Hea tervis, võib kokkuvõttes öelda.
Robert Rikk on pärit väga usklikust perest, kristlik elulaad ja kiriku teenimine on talle lapsest saati tuttav ja aukartus Kõigekõrgema ees on üks tema kreedodest läbi kogu elu. Mille puudumist ta, muide, praeguse aja noorematele vägagi pahaks paneb. Robert on nimelt veendunud, et paremad ja õigemad ajad on juba vanasti ära olnud, maailm on üsna hukas.
Õpetaja Hanschmidt: «Omapärane on ta, nagu me kõik. Kui Roberti arvamusega miski pärikarva pole, siis ta lihtsalt «ei kuule». Muidu hirmus heatahtlik. Usaldusväärne. Kui lubab, siis teeb.»
Sel suvel oli Türi üks teeliste kirikutest ja kahtlemata pidi keegi omadest ju kohal viibima. Hea majavaim Ellen Berg meenutab: «Robert oli meeleldi nõus selle ülesande enda peale võtma. «Olen kirikus ja laulan seal omaette,» ütles ta ja veetiski pühapäevad kirikus. Hoolimata Roberti terviseprobleemidest saab tema peale alati loota.»
Palju õnne ja ikka head tervist!
Juune Holvandus

Robert Rikk sai 80. sünnipäeval EELK tänukirja kauaaegse ja kohusetundliku teenimise eest Türi koguduse kirikumehena.