Tore päev kõigi jaoks

Tallinna praostkonna lapsed alustasid pühapäevakooli ühise üritusega 23. septembril Vabaõhumuuseumis. Sügiseste praostkonna lastepäevade järjekorras oli see juba kuues.

Siiamaani pole me julgenud sügisel vabaõhuüritusi korraldada – oleme olnud Viimsis Püünsi koolis. Aga nüüd läksime õue! Ja see osutus õigeks otsuseks.

Kella üheteistkümneks täitus aegu näinud Sutlepa kabel rõõmsalt kihistavate lastega. Ja ega kõik osalised kabelisse mahtunudki. Algas lastepäeva palvus. Teenisid õpetajad Ove Sander Nõmme ja Arne Hiob Jaani kirikust. Harmooniumil saatis laule Maris Lend.

Aga väljas oli nii ilus ilm! Meelis Holsting suunas siis kogu selle pere edasi Jüri Jaagu tallu.

Pärast virgutavat hundi-lamba mängu astusid kogudused üles väikeste etteastetega. Nõmme kogudus oli üleöö omandanud päris hea (nuku)näitlejameisterlikkuse, Püha Vaimu ja Toomkoguduse rahvas laulis kenasti, Kaarli pühapäevakooli õpetajad aga lausa räppisid omaloomingut! Ja väga veenvalt. Veel lendas seal ringi üks suur ja tolmune jaanimardikas ilmse viitega Jaanis peatselt algavale suurremondile!

Aga edasi jagati see pere viide rühma, et saaks alata mõnus maastikumäng. Iga rühm läbis viis punkti, kus erinevad kogudused tuletasid lastele meelde tarkusi, mida talvel pühapäevakoolis omandatud.

Punktid olid mõistagi vabaõhumuuseumi taludes, vesiveski ümbruses ja Kuie koolis. Nende ülesotsimine võttis ikka omajagu aega ja energiat, nii et väiksemad lapsed olid lõpuks lõkkeplatsile jõudes päris väsinud.

Ees oli veel mõni mäng ja laul ja loomulikult pirukad koos mahlaga, mis kadusid kui vitsaväel. Olime kõik rahul ja õnnelikud ja tänulikud Taevaisale kordaläinu eest. Elagu pühapäevakool! Jõudu õpetajatele ja lusti lastele!

Tallinna praostkonna lastetöötoimkonna nimel

Katrin Oidjärv

Jaani kirikust