Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Toetusfond jagab inimestele positiivsust

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kui silmad tänulikkusest kõneldes taevastest kõrgustest alla maa peale suunata, meenuvad esmalt kõnelused praost Jaan Tammsaluga (fotol), toetusfondi juhatajaga.

Tänu 2004. aastal loodud fondi toetusele saavad ka äsja vaimulike konverentsil aasta õpetajaks kuulutatud vaimulikud reisi pühale maale. Kuidas aga läheb toetusfondil, mis kavandatud tegutsema vähemalt 2016. aastani?
Tegevjuht Jaan Tammsalu ütleb: «Toetusfondi kõrgaeg on seljataga, mitmed olulised asjad on ära tehtud, praegu toimetame vaikselt.» Kahtlemata arvestab fond, millele majandusliku aluse pani Aivar Berzin, oma võimalustega. Kohustusi juurde ei võeta, täidetakse antud lubadusi.
Tammsalu sõnul on nõukogul, kuhu kuuluvad Aivar Berzin, Tarmo Loodus, Raivo Linnas ja Rivo Noorkõiv, peagi kavas arutada, kuidas edasi toimida.
Ühe mõttena nähakse anda pärast lõpetamist olemasolevad vahendid üle konsistooriumile, teisalt pole nende eesmärgiks kunagi olnud jagada ainult rahalist toetust.
«Oleme aidanud läbi viia uuringuid, uusi ettevõtmisi käima lükata, pakkunud erinevate ühenduste vahel koostööd, püüdnud anda oma osa kogu kiriku jätkusuutlikkuse tagamiseks. Eesti inimene on arglik, ta vajab positiivset kogemust, see on olnud meie kavalus oma töös,» ütleb Tammsalu.
Nii on toetusfond olnud Kiriku Varahalduse käivitaja, vajalike laenude ja toetuste andja, aasta vaimuliku ja aasta juhatuseesimehe valimise mootor (ja mõlema preemiareisi tagaja), laulatuspiiblite kinkija, maakogudusse teenima asunud vaimulike ja isade-poegade laagri toetaja.
Toetusfondi nõukogu liikmed aitavad kogudustel luua tingimusi oma mõtete elluviimiseks. «Tähtis on ideede liikumine. Kõik on võimalik sellele, kes usub,» ütleb alati tänulikkuse tähtsust rõhutav Tammsalu.
Rita Puidet