Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tiit Pädam seati Stockholmi koguduse õpetajaks

/ Autor: / Rubriik: Uudised, Välis-Eesti / Märksõnad:  / Number:  /

Teoloogiadoktor Tiit Pädam (54), kes seati 7. oktoobril EELK Välis-Eesti piiskopkonna Rootsi praostkonna Stockholmi koguduse õpetajaks, istub oma töökabinetis Stockholmi Eesti Majas.
«Tahan teenida Stockholmi kogudust minule antud andidega kuni pensionile jäämiseni,» kinnitab Tiit Pädam, kes siirdus Eestist Rootsi augusti lõpus ja alustas tööd eesti kogukonnas 1. septembrist. Sel aastal 70. asutamisaastapäeva tähistanud Stockholmi koguduses näeb Pädam huvitavaid töövõimalusi, sest inimesed on toredad ja eestlaste kogukond Rootsis on väga mitmekülgne ning aktiivne.
Kuigi Pädam on Rootsi praostkonnaga enne Stockholmi kogudusse tööle asumist vaid põgusalt tutvust teinud, on ta Rootsis kanda kinnitanud juba alates 1990ndatest, mil õppis EELK stipendiaadina Uppsala ülikoolis ja Johannelundi teoloogilises instituudis. Hiljem, juba EELK usuteaduse instituudis töötades astus ta peapiiskop Jaan Kiiviti õhutusel Uppsala ülikooli doktorantuuri, mille lõpetas eelmisel aastal, kaitstes doktoritöö, milles võrdles kümne Porvoo osaduskonda kuuluva kiriku arusaamist diakoni ametist.
Lisaks õppimisele on Tiit Pädam tegelnud paljude aastate jooksul Uppsala ülikooli teoloogiateaduskonnas ka õpetamisega, mida plaanib vaimuliku ameti kõrvalt jätkata.
Liina Raudvassar