Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tegusad mehed on parimad

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Vaimulike konverentsi lahutamatuks osaks juba 2007. aastast on aasta vaimuliku valimine ametikaaslaste poolt.

Sel aastal valis konverents viie esitatud kandidaadi seast aunimetuse kandjaks Tartu Peetri koguduse õpetaja Ants Toominga (48) ja Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu (35). Neile kuulus ka au konverentsi esimese päeva pidulikul õhtusöögil tort lahti lõigata. Ja rohkeid õnnitlusi vastu võtta.

Aktiivne eluhoiak
Mõlemad vaimulikud on aktiivsed teoinimesed koguduse keskel tegutsedes ning ühiskondlikus elus. Või oleks õigem öelda: koguduse keskel inimesi innustamas ja neid vaimuandidega teenimas. Mõlemad mehed on ka EELK XXIX kirikukogu liikmed ja neil on au kirikukogu sügisistungjärgul valida uus kirikupea.
Kui Tauno on tulnud kiriku juurde ristimise läbi 11aastaselt, siis peapiiskop Alfred Toominga lapselapsena sündinud Antsu kodus on kirik kogu aeg kohal olnud. Ants ütleb, et see kuulsus on teda teatud eani ettevaatlikuks teinud, aga lõpuks on ta aru saanud, et igaüks rajab oma tee enda tegudega.
Ants Tooming on koos koguduse ja lahkete sponsorite abiga andnud üle Tartu linna kõrguvale kirikule hea väljanägemise.
Ometi ütleb ta, et oma eelmises koguduses Kolga-Jaanis, mida ta teenis 10 aastat, oli ta enda arvates palju innustunum. «Küllap muutud aastatega rahulikumaks,» arvab ta ise. Kolga-Jaani vald nimetas Ants Toominga 2010. aastal valla aasta tegijaks.
Tauno Toompuul on enne linnakogudusse tulemist seljataga neli aastat koguduse teenimist Simunas. Ta on teinud palju selleks, et luterlik kirik muutuks linna lahutamatuks märgatavaks osaks. Ja seda on märgatud.
Oma esimesel Rakvere aastal sai ta aasta tegija aunimetuse, Virumaa Teataja valis Tauno Toompuu 2012. a pressisõbraks.
Pereraadio kuulajate jaoks on ta ammu omainimene ja armastatud saatejuht. Eelmise aasta lõpul pälvis Tauno Toompuu kodanikupäeva aumärgi.
Rakvere Kolmainu koguduses on oluliselt kasvanud koguduse annetajaliikmete (ka noorte), armulaualiste, ristitute ja leeritatute arv ning koguduseelu on tuntavalt elavnenud. Üle-eestilise tuntuse on saanud 2008. aastast korraldatavad Rakvere kirikupäevad.

Korras pühakoda
Vaimuliku töö silmatorkavaks tähiseks on korras pühakoda. Ja mõlemal aasta vaimulikul on see tähis ette näidata. Rakveres on remonditud kiriku torn ja sinna paigaldatud uus kell Arvo Pärdi muusikaga.
Ants Toominga Tartus teenimise ajal on koguduseelu elavnenud ja kiriku juures on tehtud ulatuslikud remonditööd: kirikutornid ja kiriku pikihoone said uue katuse, kirik uued aknad.
Eelmisel aastal taaskäivitati ajalooline Tartu luterlik Peetri kool. Tööd alustas ka lasteaed.
Nii Ants Tooming kui Tauno Toompuu ütlevad, et tegus saab olla vaid siis, kui «tagala» on kindlustatud.
Antsu abikaasa Mari on muusik, tütar Anni töötab lasteaias, poeg Hains õpib muusikat. Tauno abikaasa Pille on poegade Ruubeni ja Markusega kodune.
Aasta vaimulikuks valituile annab SA Eesti Luterliku Kiriku Toetusfond teekonnaraha palverännakuks pühale maale või mõnda muusse palverännaku paika.
Fondi juhatuse esimehe Jaan Tammsalu sõnul jagab fond tunnustust 2016. aastani.
Sirje Semm

Ants Tooming
Sündinud 09.06.1965 Tallinnas
Ordineeritud õpetajaks 2000. a
Alates 2010. a Tartu Peetri koguduse õpetaja

Tauno Toompuu
Sündinud 02.01.1979 Laekveres
Ordineeritud diakoniks 2003, preestriks 2007
Alates 2007. a Rakvere Kolm­ainu koguduse õpetaja