Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tarvastu koguduses käisid sõbrad külas

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tarvastu kirikus peeti taaspühitsemise 120. aastapäeva.

Pidulikul tänujumalateenistusel teenis Viljandi praost Marko Tiitus, jutlustas abipraost Markus Haamer, kaasa teenisid Viljandi Pauluse koguduse õpetaja Allan Praats, Salo koguduse Halikko piirkonna õpetaja Kimmo Malinen ja koguduse õpetaja Elve Bender. Lauluga teenis kaasa Koeru Maarja-Magdaleena koguduse ansambel Madli Anne Pindre juhatusel.
Tähtsa päeva puhul külla tulnud Halikko sõpruskoguduse esindust tänasid tarvastulased tänukirjaga.
Halikkos tegutseb juba 22 aastat eriline sõpruskoguduse meeskond, kes korraldab sõprussuhteid Tarvastu kogudusega, algatab korjandusi ja peab meid eestpalves. Need sõprussuhted pole jäänud formaalseks, vaid on algusest peale kujunenud tõeliseks jumalarahva osaduseks.
Jumalateenistusel andis Tarvastu koguduse tänukirja soome sõpradele üle koguduse juhatuse esimees Irja Vell. Tänukirja said ka oma inimesed Olav Naprit­son ja Marete Oppe, kelle panust ühisettevõtmistesse kogudus nõnda ära märkis.
Pärast jumalateenistust leidis aset rõõmus koosviibimine pastoraadi saalis. Tervitused, tänusõnad ja meenutused vaheldusid kinkide jagamise ja saamise hetkedega.
Tarvastu kirik süttis 6. mail 1892 pikselöögist, kui kirikus oli 130 leerilast õpetajaga. Kogunenud rahvahulk kandis kirikust välja valdava osa sisustusest.
Kirik taastati kindlustusest laekunud kahjutasu ja inimeste ning ka naaberkoguduste annetuste abil. Kiriku taastamistööd algasid aasta hiljem ja neid juhtis Gustav Beermann. 5. detsembril 1893 taaspühitses kiriku tollane Liivimaa kindralsuperintendent Friedrich A. W. Hollmann.
Elve Bender