Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tänavu tähistatakse Uku Masingu 100. sünniaastapäeva

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

Uku Masing on kirjutanud: «Inimese ehk mõistusliku olendi eluülesandeks ehk -sihiks ehk elu mõtteks – võib pidada elusamust. Elu on mõttekas siis, kui inimene saab olla intensiivsem, teadlikum, ärkvemal eilsest.» Sellest lähtuvalt on juubeliaasta juhtmõte «Elagem elusamat elu!».
Masingu tegevus teadlasena on olnud mahukam teoloogia valdkonnas, kuid ta on olnud väga viljakas kirjanduses, keele- ja loodusteadustes, samuti rahvaluule, kunsti ja filosoofia valdkonnas.
Juubeliüritusi on planeeritud nii tema sünnikohas kui ka Tartus. Mais peab konverentsi Eesti Assüroloogia Selts, kus näiteks vastne teoloogiadoktor Jaan Lahe räägib Tooma evangeeliumist, mida Masing on tõlkinud. Uku Masingu Kolleegium korraldab 16. septembril TÜ ajaloomuuseumis kõnekoosoleku ning valmistab ette kolme teose väljaandmist (Masingu bibliograafia, pühendusteos ja fotoalbum). Oktoobrikuus korraldab TÜ usuteaduskond sümpoosioni. 11. augustil, Masingu sünniaastapäeval, on Rapla kirikus jumalateenistus, Lipal peetakse juubelikonverentsi.
Uku Masing (a-ni 1937 Hugo Albert) sündis 11. augustil 1909 Raplamaal Raikküla vallas Lipa külas ja suri 25. aprillil 1985. aastal Tartus. On maetud Raadile Vana-Jaani kalmistule.