Tallinnas kohtuvad Eesti ja Soome kirikuvalitsuste esindajad

25. ja 26. septembril kohtuvad Tallinnas EELK ja Soome ELK kirikuvalitsuste esindajad, et arutada kirikuid puudutavaid aktuaalseid küsimusi.

Tallinna saabub traditsioonilisele kahe kiriku juhtide külaskäigule 12-liikmeline põhjanaabrite delegatsioon eesotsas Soome Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskopi Jukka Paarmaga. Esimesel päeval toimub kahe kiriku juhtide nõupidamine konsistooriumis. Arutelude teemad on EELK Konsistooriumi välissuhete referendi Kadri Eliisabet Põderi sõnul seotud Euroopa Liiduga, diakooniatööga, samuti räägitakse soome luterlastest Eestis ja eesti luterlastest Soomes. 

Õhtu on aga pühendatud Soomes suurejooneliselt tähistatavale Agricola aastale. Nimelt möödus tänavu 9. aprillil 450 aastat soome kirjakeele rajaja, diplomaadi ja tõlkija, piiskop Mikael Agricola surmast. 25. septembri õhtul kell 17 kõneleb Tallinna Toomkirikus filosoofiadoktor Kari Tarkiainen nii Mikael Agricolast kui ka tema pojast Kristian Agricolast, kes kolm aastat oli Tallinna ja Haapsalu piiskop.

26. septembril külastatakse Harjumaa maakogudusi: esmalt käiakse Hageri, seejärel Nissi koguduses. Mõlemal kogudusel on tihedad sidemed Soome sõpruskogudustega.

Eesti ja Soome kirikujuhid kohtuvad traditsiooniliselt üle aasta juba kolmandat korda. Tava sai alguse 2003. aastal, mil Soome kirikuvalitsuse liikmed esimest korda siinsetel kolleegidel külas käisid. Kaks aastat tagasi kohtuti Soomes, nüüd jälle Eestis.

Christian (Kristian) Agricolast loe siit.

EK