Sulane pakub taas lugemisrõõmu

sulaneAasta lõpul ilmunud Tallinna Kaarli koguduse ajakiri Sulane on sisutihe ja kutsub lugema.

Ajakirja 61. number on jõuluteemaline ja pakub silmailu Maara Vindi joonistatud esikaanega neitsi Maarjast lapsukesega. Jeesusest, kes «tuli sellesse pimedasse maailma just valguseks näitama teed, mis õige ja Jumalale meelepärane», nagu kirjutab jutluses koguduse õpetaja Jaak Aus.
«Jumala armastus pakub meile palju enam kui vihkamine või kadedus. See armastus pakub rõõmu, rahu ja igavest elu meile igal päeval,» on vaimuliku sõnum lugejaile.
Mõtiskluse jõuluööst talvises metsas kolme puuraiduriga on kirja pannud ja illustratsiooniks pildi joonistanud samuti Maara Vint.
Kunstihuvilistele pakub põnevat lugemist Jeesuse kujutamisest eri ajastutel Kadrioru kunstimuuseumi kuraator Anu Allikvee. Saame huvitava ülevaate, kuidas Kristusest kui sümbolist varakristlikel katakombimaalidel – kalast, leivast või viinapuust – sai tõeline laps ehtsa piimasupiga või punapõsine Amor.
Ülevaate koos selgitavate värvifotodega Johan Köleri freskomaali «Tulge minu juurde kõik …» restaureerimisest annab tööd juhtinud Hilkka Hiiop. Saame teada, et fresko valmis kümne päevaga, ent andis sünnist saadik kaasa krohvi kuivamisest tingitud praod.
Ain Peetrus Leetma jagab jätkuvalt teadmisi kiriku ajaloost, seekord on kõneks 5. sajandil elanud paavst Leo I, kes on saanud hüüdnimeks Suur ja kelle tegevusega ollakse tuttavad tänu tema suurepärastele säilinud jutlustele ja kirjadele, milles ta väljendab vastutust kiriku ühtsuse eest.
Muusikateadlane Ene Pilliroog annab ajakirja mahtu arvestades põhjaliku ülevaate koguduse organistidest ja tutvustab lühidalt nii orelit üldse kui orelite ajalugu meie maal. Lugeda saab ka lastekoori, noorteansambli ja vabatahtlike reisidest.
Rita Puidet