Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Soome ja Vene kiriku pead kohtusid Moskvas

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Soome luterliku ja Vene õigeusu kiriku delegatsioonide kohtumine. Ingeri kiriku fotopank

Soome Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Tapio Luoma arendas Moskvas suhteid õigeusu kirikuga.

Soome peapiiskop Tapio Luo­ma koos kaaskonnaga, sealhulgas ka Ingeri kiriku Viiburi koguduse ülemõpetaja Vladimir Dorodnij, külastas Moskva ja kogu Venemaa patriarhi Kirilli eelmisel nädalal.
Luoma viibis Venemaal patriarh Kirilli kutsel ja rõhutas oma soovi, et õpetuslikud vestlused Vene õigeusu kiriku ja Soome luterliku kiriku vahel jätkuksid. Õpetuslik diskussioon kahe kiriku vahel algas viiekümne aasta eest, aga viimase nelja aasta jooksul on see peatunud.
Luoma pidas oluliseks, et soome ja vene kristlased saaksid vahetada omavahel mõtteid ja süveneda Kristuse kiriku teenimise seisukohalt oluliste teemade käsitlemisse. Soome peapiiskop tõi õpetusvestluste võimaliku teemana välja loodu tuleviku, eriti kliimamuutused. Luoma kutsus patriarhi külla Soome.
Delegatsioonid kohtusid patriarh Kirilli residentsis Danilovi kloostris. Visiidi ajal külastati ka Sergijev Possadi ja sealset Troitse-Sergi suur­kloostrit, mis on vene õigeusu kiriku keskus, samuti teoloogia akadeemiat. Peapiiskop Tapio Luoma esitas patriarh Kirillile kutse külastada Soomet.
Allikas: Soome kiriku teabekeskus
Kaido Soom