Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Siimon Haameril on kristlasena oma roll täita

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

Jumal annab meie osa omal ajal, siis, kui tema seda õigeks peab. Pühapäeval pühitses peapiiskop Mustvee kirikus diakoniks Siimon Haameri.

Juba 15 aastat tagasi lõpetas Tartu teoloogia akadeemia õppeprorektor Siimon Haamer akadeemia 1. lennu teoloogia erialal, tema toonased õpingukaaslased ja ka akadeemia hilisemad lõpetajad on saanud vaimuliku pühitsuse, nüüd jõudis pühalik hetk kätte Siimoni jaoks.
See oli kui Jumala kingitus pika teenimisaja ja kuulutustöö eest, kui peapiiskop Andres Põder, praost Joel Luhamets ja Eenok Haamer Siimonile kodukirikus õnnistuse andsid. Ühekülgne oleks öelda, et Siimon tegi usuteaduse instituudis diakonieksami ära ja loogiliselt järgnes sellele ordinatsioon ning kirik on nüüd ühe ordineeritud vaimuliku võrra rikkam.
Siimonile oli antud keerulisem tee: ta sidus ennast jäägitult Tartu teoloogia akadeemiaga, mille asutaja oli tema isa, Mustvee koguduse õpetaja Eenok Haamer. Kuna lõpetamise ajal kirik ei tunnustanud akadeemia diplomit, Siimon aga oli lisaks tööle akadeemias tegev skautluses, ka pealikuna, oli tema aeg piiratud.
«Ma ei pidanud õigeks teha kahte asja: olla vaimulikuna ametis koguduses ja töötada akadeemias. Minu keskendumine akadeemiale on olnud vajalik, ka see on jumalariigi töö ning ei saa ütelda, et oleksin käe adra külge pannud ja tagasi vaadanud,» ütleb Siimon Haamer, kes on tänulik oma vaimuliku kasvamise eest.
2004. aastal hakkas Siimon Haamer õppima Tartu ülikoolis religiooniantropoloogiat, kuid ajapuudusel jäi see pooleli, sügisest õpib ta usuteaduse instituudi magistriõppes teoloogiat. Kahe kooli liitumine aga muutis tema jaoks oluliseks vaimuliku rolli.
Koguduse vaimulikuna Siimon Haamer ennast praegu ei näe. «Tunnen, et täidan Jumala antud ülesannet akadeemias töötades ja tagades õppimisvõimalust neile, kel soov jumalasõna kuulutada. Kiriklikus õppeasutuses vastutaval kohal töötades on vaimuliku pühitsus oluline ja loomulik ning sellisel juhul on vaimuliku rollil ka eesmärk,» ütleb elu jooksul Jumalat usaldama õppinud Siimon Haamer.
Rita Puidet