Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

San Francisco eesti kogudus tähistas 60. aastapäeva

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Aastapäevakoosviibimisel tunnevad eestlaseks olemisest head meelt koguduse juhatuse esimees Peeter Grüner (vasakult), San Francisco Eesti Seltsi esinaine Ingrid Echter-Arulaid, piiskop Andres Taul ja koguduse hooldajaõpetaja Hendrik Laur. ErakoguAastapäeva puhul toimus pidulik jumalateenistus ja aktus, millest võttis osa ligi poolsada San Francisco eesti koguduse liiget ja külalist.
Jumalateenistusel teenisid piiskop Andres Taul ja koguduse hooldajaõpetaja Hendrik Laur. Piiskopi päevakohane jutlus oli tänumeelest Jumala vastu, kes on võimaldanud võõrastes oludes oma rahvast teenida. Samuti tänas piiskop Jumalat, et Ta on viinud kahes suunas arenenud kirikud Kodu-Eestis ja välismaal taas kokku üheks taastatud vabaks rahvakirikuks.
Jumalateenistust kaunistas koguduse ameeriklannast organist Lisa Battista, mängides klaveril Peeter Süda «Scherzino». Võimsalt kõlas koguduselauluna palve kodumaa eest «Hoia, Jumal, Eestit», laul, mis on kujunenud kindlaks liturgia osaks eesti koguduse teenistusel.
Teenistusele järgnes aktus-koosviibimine, kus avasõnad ütles koguduse juhatuse esimees Peeter Grüner, kes luges ette ka saabunud tervitused. Teiste hulgas andis tervitused edasi pastor Paul Micelson kohaliku Hope Lutheran Churchi koguduse nimel, mainides, et ligi 35 aastat on kaks kogudust teinud head koostööd.
Piiskop Taul vahendas ühinenud Eesti luterliku kiriku õnnesoove ning kommenteeris samas kirikute ühinemise praktilist poolt. Koosviimine jätkus meeldivas õhkkonnas koguduse perenaiste poolt rikkalikult kaetud einelaua juures.
San Francisco eesti kogudus loodi 12. novembril 1950 vahetult pärast õp Karl Lippingu ja tema perekonna saabumist San Franciscosse. Pastor Lippingut mäletab kogudus kui jumalariigi äärmiselt pühendunud töötegijat, kes lisaks San Francisco ümbrusele käis eestikeelset jumalasõna jagamas ka kaugemal.
Lippingule meeldinud ikka meelde tuletada, et tema koguduse piirkond on suurem kui Eesti Vabariik, mille peale üks koguduse daamidest pahandanud, et näe, õpetaja tahab ennast juba Eesti presidendiks upitada!
60 aastat on kogudus teeninud Põhja-Kalifornia eestlaste hingelisi vajadusi, olles ühtlasi ainsaks katkematult tegutsevaks eestlaste organisatsiooniks selles piirkonnas.
Aastate jooksul on koguduses kujunenud kindlaks traditsiooniks lisaks regulaarselt toimuvatele jumalateenistustele ning vajadusel korraldatavatele vaimulikele talitustele valmistada ette ka Eesti Vabariigi aastapäeva ja emadepäeva tähistamist ning jõulupuud. Ka siis, kui teistel eestlaste organisatsioonidel puudus selleks jaks. Seda on kogudus käsitlenud oma kohusena kohaliku eesti kogukonna ees.  
San Francisco piirkonna eestlasi on aegade jooksul luteri vaimulikuna teeninud Konrad Klemmer, Bruno Ederma, Karl Lipping, Paul Maidre, Endel Ulp ja alates 1999. aastast hooldajaõpetajana Hendrik Laur Washingtoni osariigist. Külalispastoritena on jutlustamas ning sakramenti jagamas käinud paljud hingekarjased.
Praegune koguduse juhatus koosneb viiest inimesest: esimees Peeter Grüner, abiesimees Lia Grüner, sekretär Ilse E. Grüner, laekur Tiiu Johnson ja hooldajaõpetaja Hendrik Laur. Kogudusse kuulub ca 30 liiget, kelle keskmine vanus on üle 70.
Peeter Grüner