Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rõõm kooshingatud päevadest

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

«Ole Sa mulle juhiks, ole Sa mulle isandaks, ole Sa mulle karjaseks, ole Sa mulle kaitsjaks, ole Sa mulle karjajuhiks, ole Sa mulle suunajaks, ole Sa ikka minuga, Sa pealike Pealik, igavene Isa ja taevane Jumal.»
See vana keldi palve sobib hästi ka tänapäeva ja vahet ei ole, kes on paluja. Või palvetaja. Neil kahel sõnal on üks tüvi ja sisuski on palju sarnast.
Ajal, mil vaimulikud möödunud nädalal teist konverentsipäeva alustasid, helistati toimetusse Rakvere vabakogudusest, uurimaks, kes valiti luteri kiriku suurkogunemisel aasta õpetajaks. Kas Rakvere kristlastel läks ikka õnneks ja pärast seda, kui Kolmainu kogudus on teist aastat järjest oma õpetaja kandidaadiks esitanud, on neil lõpuks põhjust ühele endi seast õnne soovida. Ja rõõmustada, sest tunnustusega kaasneb toetusfondi toetusel sõit pühale maale.
Rakvere koguduste ühtehoidvat meelt, kui üheskoos kuulutatakse Tema headust, olen korduvalt kogenud. Palve «Ole meiega kõik päevad läbi, ole meiega kõik ööd läbi, ole igaühega meist päeval ja ööl, ole igaühega meist päeval ja ööl» on kandnud ja kõigile kogudustele elavdavalt mõjunud. Vaimsuse kasv ei ole omane mitte üksnes Kolmainu luterlikule kogudusele – see on olnud rakverlaste ühine rõõm. Ja helistajale oli hea kinnitada: jah, õpetaja Tauno Toompuu osutus valituks.
Mis on selle linna või nende inimeste fenomen, mis paneb neid üksteise eest selliselt mõtlema, võiks küsida. Kas jumalik ettehooldus või hoolimine? Head eeskuju on sellest aga kindlasti, kuidas avada oma süda. Olgu meil kõigil rõõmu üksteisest, üksteise päevadest ja Jumala juhtimisest.
Rita Puidet