Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tänades ja paludes

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Eesti Kiriku toimetuse nimel soovin tänada kõiki lahkeid annetajaid. Saan teatada, et 20. juuni seisuga on kampaania „Eesti Kirik 100 – anneta 100 eurot“ toonud kirikulehe kontole 12 700 eurot. 

Meile on teinud oma annetuse 86 eraisikut, kelle hulgas on nii aastatepikkuse staažiga lugejaid-tellijaid kui ka neid, kes Eesti Kiriku kaubamärgi on alles avastanud. 11 vaimulikust koosneva annetajate rivi avas titulaarpraost emeeritus Toomas Paul – meie kauaaegne tellija, aga ka väga hinnatud kaastööde autor. Toetavate vaimulike seas on ka pikki aastaid kiriku meediatööd kureerinud ja täna SA Ajaleht Eesti Kirik nõukogu juhtiv piiskop Tiit Salumäe. 

Saja aasta juubeli fondi on oma annetuse teinud kokku EELK 15 kogudust, samuti neli praostkonda: Põhja-Ameerika, Lääne-Harju, Saarte ja Võru praostkond.

Kampaania raames küsib Eesti Kirik rahalist toetust oma tegevuse jätkamiseks. Toimetus on selgitanud vajadust tõhustada digiplatvormi ning uuendada kodulehte. Seoses üldise hinnakallidusega jätkame nõukogu otsusel pärast juulikuist kollektiivpuhkust muudetud graafikuga – paberkandjal ilmub Eesti Kirik alates augustist kolm korda kuus ja ülejäänud nädalatel jõuame huvilisteni digilehena. Loodame väga, et meie lugejad mõistavad selle muutuse möödapääsmatust ning jäävad meiega ka siis, kui mõnel nädalal peab paberkandjal lehe asemel leppima veebiversiooniga. 

1. detsembril alustame Eesti Kirik 100 juubeliaastat. Toimetusel on mitmeid plaane, mis aitavad võimestada kirikulehe saja-aastaseks saamist. Näiteks ilmub 2024. aastal Eesti Kiriku seinakalender „Sajand Eesti Kirikuga“. Samuti on koostamisel selleteemaline rändnäitus. Loomisel on juubelimark ning korraldamisel konverents. Eesti Kiriku juubeliga, aga ka otseselt kirikulehe tegevuse jätkumisega seotu sõltub otseselt rahalistest vahenditest.  

Seon selle väikse aruande ja annetajate tänamise palvega jätkata annetamist. Kel on võimalik ja kes soovib, et Eesti Kirik EELK ajalehena jätkab ilmumist, palume teie toetust. Iga annetus loeb.

Liina Raudvassar

peatoimetaja