Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rõõmu jätkub kõigile

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Lõpuks ometi on kevad meid kõiki oma tärkavas, talvest tõusvas ilus kosutamas. Kevad on ka vaimumaailmas. Paastuaeg sai läbi, Jeesuse Kristuse hauakambri uks on avatud ja ingel kuulutab: „Teda ei ole siin, ta on üles äratatud!“ (Mt 28:6a) Möödunud pühapäeval tähistasid ka õigeusklikud ülestõusmispühi, mis on meile kõigile kirikuaasta keskpunkt, pühade püha. Nõnda saame vaatamata igapäevamuredele, maksutõusude teadetele ja jätkuvale sõjale Ukrainas olla koos ülestõusmispühade järgses rõõmuajas sõltumata usutunnistusest.

Ehk on just nüüd hea meenutada kirikuisa Johannes Kuldsuu kuldset jutluse mõttelõnga ülestõusmispühadeks: „Kes on jumalakartlik ja Jumalat armastab, see võtku rõõmuga osa tänasest pühast. Kes paastuajal paastus ja süvenes kannatuse müsteeriumisse, see tulgu ja võtku täna oma palk vastu. Kes esimesest tunnist on tööd teinud, see võtku oma tasu vastu, kes kolmandal tunnil liitus, seegi pidagu pühi tänuliku meelega. Kes peale kuuendat ja üheksandat tundi on ristikirikuga liitunud, astugu ligi ilma kahtlusteta. Kes alles üheteistkümnendal tunnil on juurde tulnud, kes äsja on kristlaseks saanud, see ärgu kartku, et ta on hiljaks jäänud.

Kristus võtab viimase vastu samamoodi nagu esimese. Täna jätkub rõõmu kõigile, nii neile, kes lapseeast Jumalat tunnevad, kui ka neile, kes täna teda tundma õpivad. Rõõmustage kõik, nii esimesed kui ka viimased, hõisake koos nii rikkad kui vaesed. Need, kes on paastunud, ja need, kes seda teinud pole, olge kõik rõõmsad! Rõõmu jätkub ka neile, kes täna veel ülestõusnud Kristusega pole kohanud. Keegi ärgu nutku täna, sest kõikide kuningas on ilmunud! Keegi ärgu kartku surma, sest Lunastaja surm on meid sellest hirmust vabaks teinud! Surm, kus on sinu astel? Põrguhaud, kus on sinu võimus?“

Kristus on üles tõusnud! Õnnistusrikast ülestõusmispühade järgset aega!

Kätlin Liimets