Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ronige aknast sisse

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Küllap olete kuulnud öeldavat, et kui teid uksest välja visatakse, ronige aknast sisse. Olen selle üle mõningatel puhkudel oma elus mõtelnud ja kaalunud, kas tasub vaeva ja kas eesmärk väärib pingutust.
Kristliku kuulutuse kontekstis ei tohiks ju miski saada takistuseks hea sõnumi levitamisel. Mäletan, mõned aastad tagasi vaimuliku laulupeo aegu Tartus oli meil külas hea sõber misjonär Anu Väliaho. Käisime linnas, ajasime asju ja mina vaatan – oot, mida see Anu nüüd teeb? Ajab minuga juttu ja paneb möödaminnes flaiereid autodele kojameeste vahele. Mõjus ootamatult.
Vaevalt on kuigi palju inimesi, kes viitsivad minu elu peale vaadata ja mõtelda: küll on elu kritlasena tore! On muidugi tore! Aga see iseenesest ei pruugi veenda. Isiklikumat kutset on vaja, meeldetuletust, võimaluse pakkumist. Infot.
Möödunud nädalal pakkus meedia mitmesugust teavet. Kindlasti väärib märkimist Vikerraadio neljapäevane reporteritund, kus toimetaja Lauri Hussari külalised kristlikke väärtusi ülestõusmispühade kontekstis lahti seletasid. Ju pole saatejuhi teoloogiharidus liiva jooksnud, ta julgeb vähemalt teemat käsitleda võtmes, mis ka avalik-õigusliku kanali juhtkonnale loodetavasti sobis.
Seevastu üks kommertsteleprogramm pani oma uudistesaates kokku arusaamatu nonstopi kirikuvaadetest ja pastor Janek Pallase Viimsi kiriku taustal küsimustele vastama. Küsimused olid nigelad, aga kahtlemata oleksin ka pastorihärralt oodanud väljapeetumat esinemist. Lihtsalt mõnus jutt sobib küll pulmakorraldajale, kellena, ma saan aru, isand Pallase, Valguse Tee vabakoguduse pastor, ka töötab.
Nii selle asjaga on. Loodetavasti leiab iga kuulutaja oma vagaduslaadile sobiva väljundi.
Paistab, et kuulutuse kõrval on jätkuvalt vaja rahvast valgustada. Mäletame ju selgelt teleuudist, kus ühe Tallinna gümnaasiumi esindaja rääkis sellest, et tema kooli lastevanemad ei soovi kooli usuõpetust; sealsamas kõneles lugupeetav mitmeid kordi kontsessionist, teadmata vist, mida tähendab konfessioon.
Või võtame lähemalt. Eesti Posti andmebaasis sai meie lehe tellijaks keegi Elktori Pühajüri kogudus (loe: EELK Tori Püha Jüri kogudus). Ausalt, ainult alguses on naljakas.


Mari Paenurm
toimetaja