Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rebecca St. James propageerib noorte seas süütust

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

Ilmselt leidub Eestis tänapäevase kristliku muusika austajaid, sest miks muidu võttis kaks bussitäit noori eestlasi möödunud nädalal ette reisi Riiga Rebecca St. Jamesi kontserdile.
25aastane Austraaliast pärit ja praegu USAs elav lauljanna on välja andnud kümme laserplaati. Rebecca St. James võitis kolm aastat tagasi kogumikuga «Pray» Grammy auhinna gospelroki valdkonnas. Tänavu nimetasid kristliku muusika ajakirja CCM lugejad Rebecca St. Jamesi selle aasta parimaks kristlikuks naisesinejaks.
Pärast kontserti andis lauljatar intervjuu Vikerraadio «Kirikuelu» saatele.
Kust saite idee tulla esinema Baltikumi?

Oleme planeerinud Euroopa ringreisi juba üle poole aasta. Kuulsime võimalusest tulla Lätti ja olime elevil, sest ma ei tea, et palju kristlikke esinejaid siin käiks. Mõtlesime, et on tõeline au olla kutsutud. Tahame kindlasti tagasi tulla, sest meid võeti väga soojalt vastu.
Millest teie laulud räägivad?

Kogu minu muusika kõneleb kindlasti lootusest Jumalas. Ma ei taha lihtsalt inimeste meelt lahutada, teha muusikat, mis ongi ainult muusika. Soovin jagada sõnumit. Ma tõesti kogen, et inimesed janunevad Jumala järele, näen seda igal pool, kus ma käin: Ameerikas, Austraalias, Uus-Meremaal, Euroopas või Põhjamaades.
Soovin jagada oma kogemusi, mis mul on Temaga. Samuti tahan kõneleda eluviisidest, mis on kooskõlas Jumalaga ja elamisest Temale. Seepärast räägingi Jumala kasuks otsustamisest ja abielueelsetest seksuaalsuhetest hoidumisest, elamisest Tema tahte järgi puhtuses. Puudutan teemasid, mis on aktuaalsed noortele ja tänapäeva ühiskonnale ja mille suhtes saame seista Jumala poolel.
Kes on teie kuulajaskond?

Arvatavasti suuremal määral noored inimesed, aga ka perekonnad. Kontsertidel näeme perekondi teismeliste lastega, isegi vanavanemaid. Mulle tõesti meeldib, kui perekonnad koos väljas käivad. Tänapäeval on nii palju, mis perekondi lahutab, seetõttu meeldib mulle näha perekondi koos tegutsemas ja koos ka Jumalas kasvamas.
Jõulud on ukse ees, kuidas suhtute heategevusse?

Arvan, et jõulukingituste tegemine ja teistele inimestele mõtlemine on väga oluline, sest vastasel korral võivad jõulud muutuda omakasupüüdlikuks ürituseks. Kõik saavad kingitusi, küsitakse, mida mina saan, korduvad sõnad «mina», «minu» – enesekeskne mõtlemine. Samas andmine, teiste teenimine ja aitamine või annetamine heategevuslike organisatsioonidele või vabatahtlik töö, nõrgematele varju pakkumine, vaeslastele kinkide tegemine on väga teretulnud eriti just jõulude ajal, kuna palju on üksikuid; haiget saanud vajavad julgustust.
Ka teie annate heategevuskontserte.

Jah, sellel Euroopa ringreisil külastasime paari riiki, kus andsime peaaegu tasuta kontserte, välja arvatud vältimatud kulutused. Nii oli näiteks Rumeenias, Prantsusmaal Pariisis, ühes kohas Saksamaal. Nad ei saanud endale lubada kontserdi ettevalmistust, aga tahtsime olla nagu misjonärid, jõuda inimesteni, kes ei suuda tavaliselt kontserdil käia.
Te pole üksnes muusik vaid ka kirjanik.

Ma olen kirjutanud paar mõtisklusteraamatut teismelistele. Justkui jagades südame tundeid, kõnelevad need sõprusest, perekonnast, seksuaalsest puhtusest või missioonist –teemad, mis koos piiblisalmide ja väikeste jutukestega julgustavad teismelisi lugema Piiblit ja veetma iga päev aega Jumalaga. Hiljuti avaldasin raamatu «Wait For Me» (Oota mind), mis kõneleb seksuaalsest puhtusest, andestusest neile, kes ei ole oodanud seksuaalsuhetega abieluni ja kes võivad sellest hetkest alates taas oodata, paluda Jumalalt andestust ja saada justkui teise süütuse.
Miks on see teema teie jaoks nii oluline?

See on tõesti oluline, sest ma olen näinud väga palju noori, kes on laastatud, noored, kes on andnud end kellelegi ja siis maha jäetud või murtud. Nad tunnevad ahastust, mõned on soovinud sooritada enesetappu või hakanud tarvitama narkootikume. Neiud, kes on maganud mitme poisiga või noormehed paljude tüdrukutega, on tundnud valu ja häbi. Tunnen tõepoolest kaasa oma põlvkonnale, sest nii televisioon kui ka filmid kõnelevad, kui normaalne see on. Nii jäävad neiud viieteistaastaselt rasedaks väljaspool abielu, lõpetavad haiguste, isegi aidsiga. Siis üllatutakse: miks ometi? Tahan lihtsalt kutsuda inimesi üles elama Jumala tahte järgi. Kogu selle jama pärast ei pea muretsema, kui oodatakse. Süütuse hoidmine on viis seda teha.
Te kinnitate, et Jumal on teie elus esikohal?

Jah, ma tahan tõesti elada iga hetke Tema jaoks. Tahan, et Ta oleks minu elus, tahan tunda, et olen elanud Temale nii hästi kui võimalik, elanud kahetsemata. See on minu tõeline eesmärk.
Teie sõnum Baltikumile nendeks jõuludeks?

Julgustan teid oma lähedastele teada andma, et armastate neid. Olen alles avastanud, et elu on nii lühike. Üks mu isa sõber suri hiljuti, see pani mind mõistma, kui oluline on oma armsatele öelda, et me neid armastame, enne kui on liiga hilja. Kasutage neid jõule ja pühi perekonnale ning sõpradele rõõmu valmistamiseks.
Meelis Süld