Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rapla pühapäevakoolis tegid lapsed multifilmi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Pühapäevakooli laste tehtud multifilmi valmimine võttis aega kaks kuud.

Rapla pühapäevakooli lastel valmis omatehtud kümneminutiline multifilm «Kõige esimesed jõulud», kus keraamilised nukud pandi elama, et jutustada vaatajale Jeesuse sünnilugu.
Multifilmi idee sai alguse sellest, et üks õpilane kinkis pühapäevakoolile keraamilised nukud jõululoost. Samal hetkel sündis lootus need jõuluajal «elavaks» muuta. Täpset plaani siis veel polnud. Alguses mõtlesime nukuteatri peale. Idee arenedes jõudsime multifilmini, mis esialgu kõlas hea naljana, sest keegi meie pühapäevakoolist polnud varem multifilmi teinud.
Tänu IT-võimekale meeskonnaliikmele saime seda põnevat ettevõtmist endale lubada. Novembris algas sisu loomine, järgnesid võtted ja heli lindistamine. Kõige keerukam ja aeganõudvam osa oli montaaž.
Keraamilised nukud, millel ei liigu ükski kehaosa, muudeti elavaks nii, et võtteplats seati valmis, nukud paika ja klõps fotoaparaadiga. Lapsed liigutasid nukke sentimeetri võrra edasi ja jälle klõps. Nii multifilmi tegevuse algusest lõpuni välja. Pildistamiseks kulus kolm pühapäevakooli tundi. Saime tunda, kui palju peab olema püsivust ühe multifilmi tegemisel. Vahel juhtuski, et lapsed läksid vahelduseks plastiliini voolima.
Nalja pakkus see, et kuna Maarja on voolitud käed palves ja põlvitavana, tuli tal samas asendis läbida teekond Petlemma. Ehk nii oligi – mida iganes Maarja ka ei teinud, ta oli mõtteis alati Jumalaga.
Multifilmi esilinastus toimus Rapla perepäeval, mida korraldasid luteri ja vabakogudused. Ilm oli sompus ja vihmane. Täpselt sel hetkel, kui film hakkas lõppema ja ekraanil oli Jeesuse pilt lastega, tuli päike mõneks sekundiks välja, kuvades pildi taevalaotusesse risti, mille tekitas aknaraami vari.
Multifilmi leiate Youtube’ist, parema kvaliteediga filmi saamiseks võtke meiega ühendust (karmen.kaukver@eelkrapla.ee).
Karmen Kaukver,
Rapla koguduse pühapäevakooliõpetaja