Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rahvuskultuuri fondi preemia ka Vello Salole

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

 Möödunud aasta novembris jagas Eesti Rahvuskultuuri Fond välja toetusi ja stipendiume, tänupreemia/elutööpreemia – 50 000 krooni – vääriliseks peeti kirjanik Jaan Kaplinskit, skulptor Endel Tanilood ja Pirita kloostri vaimulikku isa Vello Salo.
«Praegu tõlgin kiriku liturgia jaoks vajalikke pühakirja tekste ja aasta jooksul loodan valmis saada ka Uue Testamendi tõlkega,» ütles Vello Salo (pildil) Eesti Kirikule oma igapäevaseid tegemisi kommenteerides. Tõlketöös on abis ikka ka kirjanik Indrek Hirv.
Vaimulik lisas, et nagu ikka võttis ta preemia ja tähelepanu vastu tänutundega ning kuna preemiasumma on määratud elamiseks, siis praktiliseks otstarbeks sai see ka kasutatud. «Andsin veidi oma sugulastele puhkust ja kinkisin neile 10 päeva sanatooriumis. Nüüd plaanin ise minna. Oleme kõik – nii mina, õde, vend kui tema naine – juba üle 80 aasta vanad ja niisugune asi kulub meile ära.»
Lisaks elutööpreemiatele jagati hulgaliselt toetusi ja stipendiume erinevate alafondide kaudu. Teiste hulgas said toetust EEKBKLi Kõrgem Usuteaduslik Seminar vajaliku inventari ostmiseks ja Hanila kogudus vaimuliku teenimise korraldamiseks.
1991. aastast tegutseva sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond eesmärgiks on eesti rahvuskultuuri toetamiseks vajalike rahaliste vahendite kogumine ja jagamine. Kahekümnendal tegevusaastal toetatakse kultuuri ja haridust ligi 2,8 miljoni krooniga. 11-liikmelisse sihtasutuse nõukogusse kuuluvad Jüri Engelbrecht, Epp Maria Kokamägi, Rein Maran, Ingo Normet, Ingrid Rüütel, Jaan Tamm, Leelo Tungal, Erkki-Sven Tüür, Rein Veidemann ja Toomas Velmet, nõukogu esimeheks on dirigent Eri Klas.
Eesti Kirik