Puhkus kodumaa rüpes

Toimetuse viimane töönädal on möödunud tõelises suvepuhkuse ootuses – lõunapausidel on pajatatud reisiplaane, jagatud kogemust ja infot. Kõik ikka selleks, et veeta lähedastega tore ja meeldejääv suvi, põhjalikult puhata ja ammutada energiat uueks tööaastaks.
Tänases lehes oleme välja toonud nimekirja väärt suveüritustest ja soodsatest majutusvõimalustest Eestimaa pastoraatides. Viimased on lisaks taskukohasele hinnale pälvinud tunnustavat heakskiitu ka oma mugavuse, külalislahkuse ja privaatsuse poolest. Kindlasti tasub pastoraate avastama minnes tasku pista ka teeliste kirikute infobrošüür.
Olen seda meelt, et suvel võiks eelistada kodumaist turismi, on ju see aeg Eestimaal aasta kauneim ja loodusilu poolest külluslikem.
Võib julgelt väita, et mitmekesise maastiku – metsad, niidud, liivakivipaljandid, paekivi jms – poolest on Eesti ainulaadne riik kogu Euroopas. Öeldakse ka, et päikesetõus mõnes Eesti rabas on kogemus, mida iga eestlane peaks kas või korra elus kogema.
Kas teadsite, et Eestis on üle 1500 saare? Kui Saaremaa ja Hiiumaa on meie jaoks üsna levinud puhkuseveetmiskohad, siis paljud on külastanud Vormsit, Ruhnut, Kihnut või mõnda muud väikesaart?
Mina kavatsen sel suvel vähemalt ühe pisisaare kultuuriruumiga tutvust teha ja senised suvised mälestusedki on seotud kodumaa köitvate paikadega, perepiknikutega, vanaema lõhnavate pojengipõõsaste ning kauaoodatud külaskäikudega armsate sugulaste ja sõprade juurde.
Suveaeg on imeline, kuid kahjuks üürike. Nauditavat puhkust kõigile Eesti Kiriku lugejatele ja tegijatele!
Merje Talvik