Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

President jagas tunnustust vabatahtlikele

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

Heikki Mutso on skaudijuhina tegutsenud 15 aastat.  Sirje SemmSkaudijuht Heikki Mutso Läänemaalt Paliverest oli üks neist, keda president Toomas Hendrik Ilves tunnustas vabatahtliku töö eest.
Rahvusvahelisel vabatahtlike päeval, mida tähistatakse iga aasta 5. detsembril, õnnitles vabatahtlike tunnustamisürituse patroon, riigipea Toomas Hendrik Ilves Tartus vabatahtlikke. Sel aastal tunnustati eelkõige neid, kes on mentori, juhendaja või algataja rollis ning andnud sellega panuse vabatahtliku tegevuse arendamisse Eestis.
Tunnustatavaid oli kokku 15, kellest noorim on 20- ning vanim 78aastane.
«Järjest enam näeme Eestis sellist vabakonda ja vabatahtlikkust, mis on meie rahvale ja riigile olnud ikka omane. Mul on hea meel öelda täna aitäh paljudele vabakonna mentoritele, kes on meie vabatahtlikkuse eestvedajad,» ütles president Ilves.
Heikki Mutso on üks olulisemaid skautliku tegevuse arendajaid ja eestvedajaid Läänemaal. Skaudiüksustega on ta tegelnud alates Lääne Skautide Maleva loomisest 1995. aastal nii koduvallas Taeblas kui ka Ridalas, Ristil ja Haapsalus.
Heikki juhtimise all on skautlikus tegevuses osalenud sadu noori, kellesse ta on süstinud oma eeskujuga seiklusjanu ja tahet olla parem ning viia ellu põnevaid ja uudseid ideid. Lisaks ideedele on ta alati olemas oma väga heade praktiliste oskustega.
Skautluse üks põhieesmärke on harida noori läbi mängulise tegevuse, et neist kasvaksid ühiskonna aktiivsed ja täisväärtuslikud liikmed. Eesti Skautide Ühingusse kuulub üle 1400 noore, maailmas on skaute kokku ligi 32 miljonit.
Eesti vabatahtlike tunnustamisürituse traditsioonile pandi alus 2005. aastal. Saabuv 2011. aasta on ühtlasi Euroopa vabatahtliku tegevuse aasta.
Eesti Kirik