Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Positiivne tagasiside innustas jätkama

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /


Meelis Holsting on lisaks koguduse diakon. Internet

Laste- ja Noorsootöö Ühendus tunnustas aasta teona Kaarli kooli ja lasteaeda õpetlike videote eest.

Need on avalikud, kõigile kasutada nii pühapäevakoolis kui kodus ning katavad tervet kirikuaastat. „Selliseid abivahendeid on EELKs väga vaja,“ tunnustab ühendus Kaarli kooli Youtube’i kanalil leiduvat materjali.

Kaarli koguduse lasteaed alustas tegevust aastal 2008, kool mõni aasta hiljem, aastal 2013. Videod teinud kooli kultuuri- ja infojuht ning klassijuhataja Meelis Holsting (fotol) tänab tunnustuse eest ja ütleb, et alati on tore, kui kooli tegevust märgatakse ja tunnustatakse. 

Idee teha videod tekkis esimese koroonalaine ajal, kui selgus, et koolipere ei saa tavapäraselt ülestõusmispühi tähistada. „Selleks, et kirikuaasta tähtsamad pühad üldse pidamata ei jääks, tuli mõte teha õpetajatega teemakohased videod,“ selgitab Holsting videomaterjalide sünni tagamaad. Esimesed teemad valiti lähtudes eelseisvast vaiksest nädalat. Tagasiside oli positiivne ja otsustati jätkata. Esmalt kirikuaasta teemadel ja nii valmisid videod kannatusajaks, ülestõusmispühadeks ja advendiajaks.

Videote tehnilisest küljest rääkides ütleb Holsting, et nii-öelda materiaalseid vahendeid selleks ei kulunud. Kogudusel olid videokaamera ja mikrofonid varasemast olemas ja videoklippide monteerimiseks kasutas ta tasuta IMovie programmi. „Suures osas tegime videod põhimõttel „julge pealehakkamine on pool võitu“. Võtete ajal tuli katkestusi ja sassiminekuid ikka ette, aga rohkem kui raskusi oli koostegemise rõõmu,“ ütleb Holsting. 

Videod on kinnituseks, et need on valminud mitme inimese koostöös. Mõneski õpetlikus klipis on joonistused, keegi loeb teksti, keegi filmib ja keegi on pidanud video kokku monteerima. Holsting kinnitab, et tegu on nii sisuliselt kui ka tehniliselt meeskonnatööga. Ja lisab, et meeskonna suurus, sealjuures kaasamõtlejate arv, on erinevate videote juures olnud kõikuv. 

Koroona tuli ootamatult ja sai videote tõukejõuks, nagu ka koroonast põhjustatud isoleeritus. Tööks vajalikud lahendused tuli kiiresti leida, aega videote katsetamiseks ei jäänud ja kogemused tekkisid alles töö käigus. Oskused arenesid ja töö muutus aja möödudes hõlpsamaks. „Videod ei asendanud füüsilist koosolemist, kuid aitasid hoida kogukonnatunnet,“ toob Meelis Holsting esile veel ühe olulise külje.

Ta ütleb, et salvestas kirikuaasta suuremate pühade seletused ja toimkonnal praegu konkreetseid plaane pole, kuid kindlasti jätkab toimkond tegevust.  

Youtube’i keskkonnas saab vaadata Kaarli koguduse jumalateenistuste ja palvuste, aga ka leerikooli ülekandeid, lisaks videoid koolielu sündmustest.

Rita Puidet