Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Peterburi Jaani kirikus pidas koguduse täiskogu koosolekut

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Peterburi Jaani koguduse täiskogul 11. mail pärast jumalateenistust arutati koostöölepingut Eesti Kontserdiga.  

Täiskogu koosolekut juhtis Peterburi Jaani koguduse juhatuse esimees, Ingeri kiriku piiskop Aarre Kuukauppi.
Möödunud on 20 aastat (5. veebr) koguduse registreerimisest. Sellesse aega on mahtunud kiriku taastamine ja taaspühitsemine ning koostöös Eesti Kontserdiga parima võimaluse loomine eestikeelsete jumalateenistuste pidamiseks ja seltsielu jätkamiseks pühakojas.
Kogudus sai eelmisel aastal linnavalitsuse otsusega kirikuhoone tagasi ja andis nõusoleku koostöö jätkamiseks Eesti Kontserdiga. Pühakoja kasutamiseks sõlmiti kasutusleping. Kogudus on hoone omanik, kuid seda hallatakse koos. Vaimuliku osa täidab kogudus ja muu muusikalise ning kontserttegevuse Eesti Kontsert.
Jaani kiriku taastamisele on kaasa aidanud nii kogudus kui ka paljud inimesed ja organisatsioonid ja seda abi on raske ülehinnata. See on meie ühine saavutus.
1917. aasta 8. aprillil löödi Peterburi Jaani kirikutorni kellast esimene iseseisvumise avalöök, kui ligi 40 000 inimest marssis Jaani kirikust Tauria palee ette. Tauria palee juures andis ülivõimas demonstratsioon edasi nõudmise selle kohta, et Eestile tuleb anda autonoomia. Neli päeva hiljem ajutine valitsus selle andiski.
Arho Tuhkru