Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Peetelis mõeldi neile, kel kõht tühi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Peeteli heategevusõhtu esinejad rahas mõõdetavat palka ei saanud. Arhiiv  Tallinna Peeteli kiriku sotsiaalkeskuse egiidi all korraldatud heategevusõhtul korjati 740 eurot, millega toetatakse puudustkannatavaid riskiperesid.

«Kõik läks üle ootuste hästi,» kinnitab Eesti Kirikule ürituse korraldajaid Mari-Liis Lootus, kes enda sõnul sai esmakordselt nii mastaapset heategevusüritust vedades innustava kogemuse, et tulevikuski analoogsetesse projektidesse panustada.
Hea tahe võib takerduda aga nõutusse, kuidas seda teha. Siin näeb Peeteli kogudusse kuuluv tallinlanna kirikule väljakutset juhtida inimesi aitama. 
«Esinejad astusid üles tasuta, tehnika oli laenatud ning kõige muu eest hoolitsesid vabatahtlikud,» kirjeldab Mari-Liis Lootus ürituse ülesehitust. Vabatahtlikud valmistasid ka võileivad-koogid kohvikusse, korraldasid loteriid ning kasseerisid annetusi. Kontsert, kus esinesid Rebecca Kontus ning räpiduo Getcha & Kha ning kõneles Kuldar Kaljuste, osutus üle ootuste menukaks, hea muusika ja kristlik sõnum ning soov aidata hädasolijaid tõi Peeteli kirikusaali ligi 70 inimest.
Annetustest laekunud 740 eurost komplekteeriti 350 toidupakki, mis jagatakse laiali peredele, kes on raskustes igapäevase leiva hankimisega.
Mari-Liis Lootus osaleb EELK misjonikeskuse korraldatud noorte piibli- ja misjonikursusel, kus lisaks loengutest ja seminaridest koosnevatele nädalalõppudele tuli teha ka iseseisvaid kodutöid, muu hulgas oli ette nähtud kevadine praktika konkreetses koguduses. Mari-Liis valis Tallinna Peeteli koguduse, praktika kulminatsiooniks kujunes heategevusüritus kohaliku kogukonna riskiperede toetuseks.
Jätkuvalt oodatakse lahkeid annetusi Swedbanki Peeteli Kiriku sotsiaalkeskuse arvelduskontole 221014102485.
Liina Raudvassar