Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Peeteli kirik on valmis uusi lapsi vastu võtma

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Ütlemata paljudel inimestel on põhjust rõõmustada, et lasteruumid Tallinna Peeteli kirikus on remonditud ja sisustatud uue mööbliga. Rõõmupidu peeti 8. septembril.

Kogu projekti pikkust ajas ja ruumis mõõta on päris keeruline. Arvudes saab seda küll väljendada – kahel korrusel ollakse valmis vastu võtma maksimaalselt 15 last –, ent iseenesest ütleb see üsna vähe.
Kui lisada, et põhjaliku remondi käigus tehti elektritöid ja vahetati välja põrandad ning osteti uus mööbel ja kõik kokku läks maksma 60 000 eurot, mis koguti annetustega, saame ettevõtmise taha sajad inimesed. Kõigile neile mõeldi laupäeval palves, kui uuenenud ruumid avati.
Ennekõike aga 44-le Norra Lions-klubile, kes pangast laenu võtsid, ja Solveig Bergslandile, kelle loodud heategevusorganisatsioon raha kogus. Tänuks esinesid siinsed lapsed külalistele. Koguduse õpetaja Avo Üprus pidas palvuse, tunti taaskohtumisest rõõmu ja lasti pitsal hea maitsta.
Koguduse juhatuse esimees ja kiriku sotsiaalkeskuse direktor Mati Sinisaar ütleb, et remondiks oli hea aeg: suur osa kirikus elanud lastest sai iseseisvaks, osa kolis vanematega Soome ja praegu on alalisi elanikke kolm. Ta usub, et pärast läbirääkimisi vanemate ja sotsiaaltöötajatega täituvad kohad uuesti.
Keskuses töötab kaheksa kasvatajat, neist viis on ametis üle kümne aasta, kaks õpetajat ja sotsiaaltöötaja. Regulaarselt toetatakse iga kuu 70 last ja noort, 17 vähekindlustatud pere last saab stipendiumi õpingute jätkamiseks. Lisaks saab kaks korda kuus abipaki 135 peret.
Jagatakse ka kooliskäimiseks vajalikku: koolikotte, riideid, jalanõusid. See kõik sünnib tänu paljudele annetajatele kümmekonnast riigist. Kõrgendatud meeleolu valitses Peetelis ka möödunud nädalavahetusel, kui koos poolesaja lapsega käidi Kalev SPAs.
Mati Sinisaar on tänulik, et nende tööd on märgatud ning mitu ministeeriumi, asutust ja organisatsiooni on saatnud kogudusele toetuskirja uue noortekodu rajamiseks. Seni elavad lapsed kirikusse ehitatud ruumides, mis nüüd on läbinud uuenduskuuri.
Rita Puidet