Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ove Sander valiti taas rektoriks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Ove Sander on valitud taas usuteaduse instituudi rektoriks. Arhiiv

7. veebruaril valis kirikuvalitsus EELK Usuteaduse Instituudi rektori ametisse jätkama dr Ove Sandri, kes valiti viis aastat tagasi kiriklikku erakõrgkooli juhtima esimest korda.

Jaanuaris kuulutas konsistoorium välja korralise konkursi ja kandideerima innustati kõiki teoloogilise kõrgharidusega vaimulikke, kellel on doktorikraad ja kirikliku teenimise kogemus. Rektor valiti perioodiks 1. märtsist kuni 28. veebruarini 2022.
Valituks osutus filosoofiadoktor Ove Sander, kes on Nõmme Rahu koguduse õpetaja ja kirikuvalitsuse liige. Ove Sander valiti rektoriks teist ametiaega.
„Kindlasti on seda, mis on jäänud samaks läbi aegade: kooli vaimsus, tõeliselt hea tasemega ja omanäolised õppejõud ning kõrgelt motiveeritud üliõpilased,“ hindab Sander õppeasutust, kuhu ta ise pärast keskkooli lõpetamist 1980ndate lõpus jõudis. Seal on ta töötanud praktilise usuteaduse õppejõuna ja õppetooli hoidjana, samuti on ta UIs juhatanud 14 aastat pastoraalseminari. Ta mõtiskleb, et küllap on need erinevad sidemed aidanud tal paremini tundma õppida instituudi hingeelu.
Küsimusele, millised muudatused ootavad instituuti ees, vastab Sander: „Oluline on jätkata peamise ülesande täitmist, milleks on töötegijate ettevalmistamine EELK-le. Kuivõrd UI on läbi aegade mõistnud ennast ikkagi ülikoolina, siis püüame senisest suuremat rõhku asetada teadusarendustele, uurimistegevusele ja publitseerimisele.“
Ove Sander avaldab lootust, et UI leiab veelgi enam võimalusi ühiskonnale oma panuse andmiseks, alates täienduskoolitusest ning lõpetades juba väga konkreetsete riiklike tellimuste täitmisega.
Liina Raudvassar