Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Otsused

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Konsistooriumi detsembrikuu istungil
Kari Tynkkyneni avalduse alusel otsustati anda talle palgata puhkust ajavahemikul 8. jaanuarist kuni 31. augustini 2016. Nimetatud ajavahemikul korraldab Paide koguduse teenimist praost Teet Hanschmidt.
Küllike Valk on kinnitatud Ridala koguduse õpetajaks ja määratud Martna koguduse hooldajaõpetajaks alates 1. detsembrist. Piiskop Tiit Salumäe on Ridala ja Martna koguduse hooldajaõpetaja kohustustest vabastatud samast kuupäevast.
Piiskop Joel Luhamets on vabastatud Palamuse koguduse hooldajaõpetaja ametist alates 1. detsembrist. Tartu praost Ants Tooming on määratud Palamuse koguduse hooldajaõpetajaks alates 1. detsembrist.
EELK koostöömedal on antud EELK kaastöölisele, Luterliku Maailmaliidu Euroopa sekretärile Eva-Sibylle Vogel-Mfatole.

Peapiiskopi otsused
Tiit Maasikmäe, kes on sooritanud diakonieksami, ordineeritakse EELK diakoniks 26. detsembril Tartu Pauluse kirikus. Ordineerijaks on määratud piiskop Joel Luhamets, assistentideks praostid Vallo Ehasalu ja Ants Tooming.
Piiskop Tiit Salumäe on määratud peapiiskoppi asendama õpetaja Küllike Valgu Ridala koguduse õpetaja ametisseseadmise talitusel 27. detsembril Ridala kirikus; assistentideks abipraost Lembit Tammsalu ja vikaarõpetaja Kristel Engman.
Peapiiskop on andnud nõusoleku Tallinna Peeteli koguduses abiõpetaja tähtajalise ametikoha loomiseks perioodiks 1.01.2016–31.01.2017.

EELK uus koduleht
Kiriku kauaoodatud uus koduleht on lõpuks valmis ja saadaval juba tuttaval aadressil www.eelk.ee. Protsess uue leheküljeni on olnud pikk. Uuegi leheküljega seoses on veel palju plaane, mis vajavad elluviimist. Ent minimaalne peaks olema praegu olemas, kinnitab assessor Tauno Toompuu. Kujunduslik ja tehniline teostus on OÜ BrandCreatorilt ja Grid Groupilt. «Uue kodulehe valmimise nimel panustanud inimesi on väga palju. Eriliselt tahaksin aga tõsta esile kõige suurema panuse andjatena Ülle Keelt, Riina Sildveed ja Toomas Nigolat,» ütleb assessor. Tänulikud ollakse kõigile kodulehe kasutajatele konstruktiivse kriitika ja ideede eest, millega meie kirik saaks oma kodulehe kaudu olla veelgi nähtavam ja kõnetavam.