Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Otsused

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Konsistooriumi oktoobrikuu istungil
EELK vaimuliku ameti komisjoni liikmeks nimetati Eve Kruus alates 15. oktoobrist. Kirikuseadustiku § 96 ja vaimulike teenistussuhete töörühma otsuse alusel on muudetud teenistuslepingute sõlmimine kohustuslikuks vaimulikele, kes on ordineeritud aastail 2000–2007. Teenimiskoha muutumisel muudetakse teenistuslepingute sõlmimine kohustuslikuks vaimulikele, kes on ordineeritud enne 2000. aastat. Koguduseõpetaja teenistuslepingu lisa sõlmimine muudetakse kohustuslikuks kogudusi alaliselt teenivatele piiskoppidele, assessoritele, praostidele ja abipraostidele, sõltumata nende ordineerimisajast.
Katrin Keso-Vares on vabastatud koolikaplani kohustustest alates 20. maist ja määratud Saarte praostkonna vikaardiakoniks praosti alluvuses. Tallinna Toomkooli kaplani kohalt on vabastatud Urmas Viilma alates 2. veebruarist ning määratud sellele kohale Arho Tuhkru.
Vakantseks on kuulutatud Ridala koguduse õpetaja ametikoht, avaldusi saab esitada 8. novembrini, ja Käsmu koguduse õpetaja ametikoht, avaldusi sai esitada 21. oktoobrini.
Oleg Sevastjanov on vabastatud Narva koguduse abiõpetaja kohustustest alates 1. maist ning määratud Viru praostkonna vikaarõpetajaks. Tõnis Kark on vabastatud kaitseväe kap­lani kohustustest alates 1. septembrist ja määratud teenima politseikaplanina peakap­lani alluvuses.
Lea Heinaste vabastatakse Anna koguduse hooldajaõpetaja kohustustest ja arvatakse emerituuri 17. novembrist; Anna koguduse hooldajaõpetajaks on määratud Kari Tynkkynen.
Valdo Reimann on vabastatud Jõgeva koguduse õpetaja ametist seoses tema valimisega Tapa koguduse õpetajaks alates 14. oktoobrist. Valdo Reimann on kinnitatud Tapa koguduse õpetajaks 1. novembrist. Jõgeva koguduse hooldajaõpetajaks on määratud Georg Glaase.
Kinnitati õpetajaameti kandidaatide praktikakogudused ja -juhendajad: diakon Kalle Rebane – Tartu Ülikooli-Jaani kogudus, juhendaja õp Urmas Petti; Margus Suvi – Tartu Pauluse kogudus, juhendaja Kristjan Luhamets; diakon Toivo Treiblut – Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskoplik Toomkogudus, juhendaja õp Arho Tuhkru.
EELK koostöömedali on saanud Laine Gornik – Välis-Eesti piiskopkonna Kesk-Inglismaa koguduse kaastööline, ja Renz Schaeffer – Järva-Jaani koguduse kaastööline Saksamaalt.