Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Otsused

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Konsistooriumi juunikuu istungil
Ralf Alasoo taotluse alusel tühistas konsistoorium otsuse, millega Alasoo kustutati EELK vaimulike nimekirjast.
Lea Heinaste avalduse alusel määrati ta emerituuri ja vabastati Järva-Peetri koguduse õpetaja ametikohalt alates 1. juulist. Koguduse hooldajaõpetaja on praost Teet Hanschmidt kuni õpetaja ametikoha täitmiseni. Ametikoht on kuulutatud vakantseks ja kandideerimisavaldusi saab esitada 30. juunini. 18. juunil ordineeris peapiiskop Järva-Peetri koguduses EELK diakoniks Jaanus Tammiste.
Vakantseks on kuulutatud Koeru koguduse õpetaja ametikoht ja avaldusi kandideerimiseks saab esitada 15. juulini. Seni kogudust teeninud Allan Praats kinnitati Viljandi Pauluse koguduse õpetajaks alates 1. augustist. Peapiiskop on vabastanud koguduse abiõpetaja ametikohalt ka õp Elve Benderi 31. juulist.
Ahti Udam, kes seni oli Rakvere koguduse diakon, määrati Ida-Harju praostkonna vikaardiakoniks alates 1. juunist. Isikliku avalduse alusel on peapiiskop vabastanud Heinar Roosimägi Lüganuse koguduse diakoni kohustustest ja konsistoorium arvas ta reservi alates 16. juulist.
Järva praostkonna praostiks kinnitati Teet Hanschmidt ja abipraostiks Tõnu Linnasmäe. Saarte praostkonna praostiks kinnitati Veiko Vihuri ja abipraostiks Anti Toplaan.
SA Laagrikeskus Talu nõukogu liikmeteks määrati Mati Maanas, Urmas Viil­ma, Ove Sander, Joel Luhamets, Andres Põder, Tiit Salumäe ja Einar Soone.
Kinnitati juhend «Teoloogia üliõpilaste kirikliku teenimise praktika korraldamine EELKs».
Peapiiskopi otsused
EELK tunnustusmärgi said Kaiku Mäenpää Pärnu Eliisabeti koguduse töö toetamise eest ja Madis Kütt Haapsalu koguduse töö arendamise eest.
EELK tänukirja said Boris Lees Rakvere koguduse töö toetamise eest; Eva Rammo pikaaegse kirikumuusika alase tegevuse eest Hamiltoni koguduses ja 80. sünnipäeval Arnold Korjus tubli töö eest Haapsalu koguduse kirikumehena.
Diakon Eha Kraft nimetati venekeelse töö koordinaatoriks EELKs. Tiina Klement sai loa kandideerida Mustamäe koguduse õpetaja ametikohale.
Märjamaa kogudus sai loa tähtajatult kasutada Vigala kogudusele kuuluvaid altaririistu.