Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Oreliõpilased näitavad oma taset

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

 Eesti üks kolmest suurimast orelist, Tartu Peetri kiriku Müllverstedti orel (fotol) ootab nädalavahetusel orelimängijate järelkasvu, sest peetakse laste orelifestivali.
Valgas organist Jüri Goltsovi eestvõttel alguse saanud laste orelifestivali peetakse sel kevadel seitsmendat korda, võõrustajaks on Tartu Peetri kogudus ja korraldajaks organist Anneli Klaus, keda nelipühal tunnustati aasta kirikumuusiku tiitliga.
Kolm aastat on Anneli Klaus täitnud õpetaja rolli. Laupäeval, 9. juunil kell 17 algaval kontserdil esineb ka tema õpilane, kümneaastane Viiu. Õpetaja ütleb, et ootab õpilase etteastet huviga, sest esinemine on õpilase jaoks tavatu olukord. Sellest õpib ka õpetaja, sest kontserdil ilmnevad vead, mis tuleb harjutamise käigus parandada.
Üle 120 aasta vanal 23 registriga orelil mängib sel õhtul 16 õpilast vanuses 9–17 aastat. «Järelkasvu on vaja. Me ei saa oodata, et orelimängu hakatakse õppima alles täiskasvanuna,» arvab korraldaja. Noored saavad festivalil üksteist kuulata ja aasta jooksul õpitut hinnata. Kavad on huvitavad ja pakuvad kuulajatele pinget, kuidas noored hakkama saavad. 
Tartusse tullakse Eesti eri paigust: Narvast, Ahtmelt, Kohtla-Järvelt, Tallinnast, Keilast ja Kuressaarest. Festivali sissejuhatuseks mängib Jaani kiriku muusikaveerandtunnis reedel Arno Gabriel Humal Tartust koos trompetiõpilase Mait Petersoniga.
Seekordsel festivalil esinevad ka oreliõpetajad Anna Humal, Pille Metsson, Eerika Jefimova, Inna Badina ja Anneli Klaus. Kontsert toimub reedel kell 19. Kindlasti pakuvad kontserdid meeldiva elamuse, külastada saab neid tasuta.
Pühapäeval on aga taas põhjust orelit kuulama minna: algusega kell 18 annab Denis Kasparovitš meistriklassi kontserdi sarjast «Helilooja portree». Kontsert on pühendatud Dietrich Buxtehudele.
Rita Puidet