Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Õpetaja Toomas Nigola (26) on 12. augustist Põlva kogudust teenimas.

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Image

Pühapäevane armulauaga kuldleeripüha jumalateenistus tõi kirikusse enam rahvast, kui seal viimastel kuudel olnud on. Ühelt poolt leerilaste sugulasi, aga ka koguduserahvast, kes pärast kogudust tabanud vapustusi taas pühakotta tee leidnud: oma õpetaja on ikka oma.

Põlva koguduse täiskogu valis Pärnu Eliisabeti koguduse abiõpetaja Toomas Nigola oma koguduse õpetajaks 1. juulil. Pärnus toimetas Toomas Nigola viimased talitused – kolm ristimist ja laulatuse – laupäeval, ning pühapäeval seisis ta juba uue koguduse ees. «Tööd on palju, aga inimesed toredad,» ütleb õpetaja Nigola, kes loodab õige pea kantseleisse tööle saada sekretäri ja asub üle vaatama majandusasju.

Toomas Nigola on abielus Teelega, peres kasvavad lapsed Osvald ja Marie. Pere asub elama kogudusele hiljuti ostetud majja Põlva järve ääres. Toomas Nigola introduktsiooniteenistus Põlva kirikus on 26. augustil.

Võru praostkonnas on august rikas introduktsiooniteenistuste poolest: 13. seati Mehikoormas ametisse õpetaja Jaak Pärnamägi ja 18. seatakse Pindis õpetaja Mait Mölder. Samal päeval laulatatakse Suure-Jaani kogudusega seal juba aastaid teeninud õpetaja Kristi Sääsk.

Sirje Semm