Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Õpetaja Mesila laskus Peetri kiriku kantslist alla

/ Autor: / Rubriik: Portreelood, Uudis, Uudised / Number:  /

Tartu praost Joel Luhamets kinkis Kalle Mesilale paksu Eesti kirikute raamatu, sõnades, et nüüd võib armas ametivend raamatust välja valida sobiva kiriku, kuhu teenima minna. Foto: Rita Puidet Suure pidulikkusega saadeti pühapäeval pensionile 28 aastat Tartu Peetri kogudust teeninud õpetaja Kalle Mesila. Laulsid koguduse koorid ja kõlasid kaunid orelihelid.
Sümboolselt viimasel ilmumisaja pühapäeval ütles oma viimase jutluse koguduse õpetajana Kalle Mesila, kes rõhutas, et me ei pea tundma õppima mitte pidupäevade Jeesust pühal mäel, Jeesust kui superstaari, keda imetleda ja kellest vaimustuda, vaid argipäeva Jeesust, kellega koos käia rasket teed mäest alla.
Õpetaja kinnitas, et Peetri kogudus on olnud tema jaoks teine perekond, koos on õpitud teineteist leidma, toetama ja usaldama. «Kantsel ongi minu jaoks liiga kõrge paik, tahaksin pigem olla teie keskel ja teid kallistada. Õpetajad tulevad ja lähevad, ka nüüd ei jää kantsel tühjaks,» ütles õpetaja.
Jumalateenistusel teeninud peapiiskop Andres Põder tänas kauaaegset vaimulikku, kes asus vaimuliku ametisse kiriku jaoks raskel ajal ja kelle kaudu on paljud leidnud tee Kristuse juurde. Kaasa teenisid abipraost Peeter Paenurm ja õpetaja Aare Vilu ning siinsest kogudusest kutse vaimuliku ametisse saanud Valdo Reimann, Urmas Oras ja Urmas Paju. Ja loomulikult hiljuti koguduse uueks hingekarjaseks valitud Ants Tooming, kes ütles lahkuvale õpetajale edasi koguduse tänusõnad ja palus annetada, et saata õpetaja kingituseks reisima.
Jumalateenistusel mälestati kogudust teeninud vaimulikke ja Kalle Mesila eeskujusid oma ametis: Harald Tammurit, Otto Tallinna, August Jannit, Jaan Muru ja Jaan Maiorit.
Kuivõrd inimeste teenimisele pühendunud on Kalle Mesila, sai aimu õnnitlussõnadest. 47 aasta pikkuse teenimise eest andis peapiiskop Andres Põder õpetajale üle meie kiriku tunnustusmärgi; abilinnapead Margus Hanson ja Vladimir Šokman sõprussidemete loomise ja hoidmise eest Lüneburgi linnaga ning aktiivse tegevuse eest Lions-klubis ja kristlikus noortekodus Tartu medali. Kaunist hetke jäi meenutama ka õpetaja antud autogramm Tartu linna auraamatusse.
Praost Joel Luhamets aga viitas tänusõnades emerituuri siirdunud ametivenna ees seisvatele uutele väljakutsetele. Lüneburgi linna esindajad kinnitasid, et on 17 aasta pikkuste sõprussuhete ajal palju õppinud ja said nüüd 28 külmakraadi kogemuse, öeldes õpetajale: «Igal pool, kus oled sina, on natuke soojem.»
Palju oli neid, kes armastatud õpetajat tänasid, lõpetuseks jäi õpetajal öelda veel omalt poolt: «Suurim arm on mind viinud inimeste keskele.»

Rita Puidet