Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Olav Pärnamets sai rahupreemia

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

Metodisti Maailmanõukogu tunnustas Eesti Metodisti Kiriku kauaaegset pastorit ja superintendenti Olav Pärnametsa (fotol) rahupreemiaga.

Olav Pärnamets oli Eesti Kirikute Nõukogu asutajaliikmetest (1989) ja asepresident (1993–2001), samuti  Eesti Evangeelse Alliansi president (1991-2002).

„Olav Pärnamets on juhtinud Eesti Metodisti Kirikut eri aegadel, nii  okupatsiooni ajal, mil Eesti oli sisuliselt ainuke paik terves Nõukogude Liidus, kus metodisti kirik ellu jäi, kui ka taasiseseisvunud Eesti algusaastatel. Seepärast on väga sümboolne, et Metodisti Maailmanõukogu tunnustab Pärnametsa just 2021. aastal, kui tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Metodisti kirikuna oleme väga tänulikud Olav Pärnametsale tema juhtimise, eeskuju ja isaliku armastuse eest,“ nimetab Eesti Metodisti Kiriku superintendent Robert Tšerenkov.

Rahupreemia puhul on tegemist Metodisti Maailmanõukogu kõrgeima autasuga, mille saajate hulgas on varasemalt näiteks kunagine Ameerika Ühendriikide president Jimmy Carter, endine Makedoonia president Boris Trajkovski, endine Egiptuse president Anvar Sadat ja Lõuna-Aafrika Vabariigi inimõiguslane ja president Nelson Mandela.

Metodisti Maailmanõukogusse kuulub üle 80 metodisti ja wesleyaanlikku teoloogiat viljeleva kiriku, mis ühendab rohkem kui 81 miljonit kristlast 138 riigis.

Metodisti Maailmanõukogu suurimaks liikmeskirikuks on Ühinenud Metodisti Kirik oma üle 12 miljoni liikmega, mille koosseisu kuulub ka ÜMK Põhja-Euroopa ja Balti piirkonda kuuluv Eesti Metodisti Kirik.

Andres Kapp,

EMK Tallinna kogudus