Nõmmel kiideti lauldes Loojat

/ autor: ek / rubriik: Uudised / ilmunud:  /

Pühapäeval, 28. mail peeti Nõmme Rahu kirikus ja kirikuaias traditsioonilist Tallinna praostkonna vaimulikku laulupäeva.

Laul on üks viis Jumalat tänada ja lauluga on Tallinna koguduste koorid  Jumalat koos  Nõmme Rahu kiriku aias tänanud juba kümmekond aastat. Ikka kevaditi, siis kui loodus ärkab ja muru rohetab. Et meie ilmad soojuse ja päikesepaistega eriti silma ei paista, vaid rohkem külma tuule ning vihmasabinatega, siis tuleb iga ilusa ilma eest Taevaisa tänada. Laupäeval tehti sedagi, sest ilm oli tõesti suurepärane.

Lapsed rõõmustasid  kuulaja südant

Laulupäev algas pühapäevase jumalateenistusega ja jätkus kirikus laste kontserdiga. Seitsmes lastekooris kokku üle 60 laulja teeb rõõmu, sest lapsi on viimasel ajal juurde tulnud. Ja laste laul kõlas väga hästi. Kirikutäis kuulajaid said meeldiva elamuse.Laulupäeva peakontsert algas pärastlõunal kirikaias. Tervitussõnad ütles Nõmme koguduse õpetaja assessor Ove Sander. Alguspalve pidas abipraost Tiiu Hermat. Üles astusid tavapärased eesti laulupeokoorid: nais-, laste-, sega- ja meeskoorid. Ei puudunud ka ühendkoorilaul. Eriti tasub märkida meeskooride esinemist, sest see kooriliik oli esindatud esimest korda. Jõudu ja jätku edaspidiseks! 

Ühendkoori esituses kõlanud Roman Toi lauluga «Lux perpetua» mälestati E.E.L.K.  peapiiskoppi Udo Petersood ning 2001. aastal meie hulgast lahkunud tuntud kirikumuusikut Hella Tedderit, kes sel aastal 85aastaseks oleks saanud.

Kauni kontserdi lõpus tänati tublisid koorijuhte. Lillekimbu ja aplausi osaliseks said  Ene Üleoja, Kaie Tanner, Imbi Laas, Maris ja Maarian Lend, Ines Vohlbrück, Maris Oidekivi-Kaufmann, Eve Padar, Veljo Reier, Aivi Otsnik, Marika Kahar, Piret Aidulo, Merilin Nõu, Marelle Siitas ning solist Kristiina Under ja süntesaatoril mänginud Kadri Ploompuu.

Laulupäeval esines kokku 22 koori, kus lauljate vanus oli tõeliselt seinast seina. Oleme  laulurahvas põlvepikkusest lapsukesest memmede-taatideni välja.

Rahvast jätkus kõikjale

Sellele, et pidulistel nälg kõhtu näpistama ei hakkaks, oli ka mõeldud. Süüa sai hästi ja sümboolse hinna eest. Ei olnud palgatud kallist firmat, vaid Nõmme koguduse tublid naised võtsid kätte ja tegid ise süüa: suppi, saia, kohvi, hamburgereid ja mida kõike veel. Kogudusemajas avati kohvik, sai kõhtu kinnitada ja juttu puhuda.

Pika päeva lõpetas muusikaline õhtupalvus kirikus, kus musitseerisid Kadri Hunt, Robert Jürjendal ja Mart Soo. Sõnaga aitas kaasa Jaani koguduse õpetaja Jaan Tammsalu.

Kahe kitarri, löökriistade ja lauluga kanti ette vanu vaimulikke rahvaviise ja vanu tuntud koraale; õpetaja Tammsalu luges eesti, šoti ja iiri tarkusesõnu. Seda tunniajalist südamest tulevat ja südamesse minevat õhtupalvust kuulas kirikutäis rahvast hiirvaikselt, paar korda katkestamas vaid möödasõitva elektrirongi müra.

Tiiu Pikkur