Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Muusikul käed tööd täis

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

Muusikaõpetajat ja organisti Malle Vesket tuntakse kui päikselist inimest. Tõnu VeldreOrganist Malle Veske tähistas oma esimest juubelit.
Minust sai saarlane 1993. aastal, kui abikaasa, tütre ja väikese pojaga pealinnast ära tulime ja Mustjalga elama asusime.
Seal puutusin esimest korda kokku särtsaka ja rõõmsameelse muusikaõpetaja Mallega. Kui pühapäeval kirikusse läksin, kohtasin teda orelit mängimas. Ta oli lahke olemisega, naerusuine ja mängis väga ilusasti. Samal aastal kolis aga Malle pere Mustjalast ära ja me ei puutunud enam väga sageli kokku.
Tihe töökalender
Aastal 1996 ordineeriti mind vaimulikuks ja sellest ajast on mul eriti tugevad sidemed olnud Sõrve kogudustega. 1997 sai minust vana traditsiooni järgides nn Sõrve pastor. Üsna palju on tulnud selle aja sees tegelda jumalateenistustele organisti leidmisega.
Otsisin Malle üles. Ta oli endiselt täis optimismi. Kui Malle muret tundis, siis vaid selle üle, kuidas mahutada oma ajakavva veel kahel jumalateenistusel mängimist, kuhu jõudmiseks kulub tund autosõitu ja sama aeg tagasitulekuks. Malle kalender on pilgeni täis individuaal- ja kooritunde, ansambli- ja solistide tunde, kontserte ja esinemisi. Kuid ta pani ajad sobima ja kui vähegi võimalik, on ta alati valmis kirikusse kaasa sõitma.
Kunagi pole ma mõelnud Malle vanuse üle. Ta on eatu ehk igavesti noor. Nii tegusad inimesed ei ole iial liiga noored, sest siis poleks ju sellist kogemust. Ega ka vanad, sest vana ei jaksaks. Ja siis äkki see teadasaamine, et Mallel hakkab lähenema esimene juubel.
Jumalateenistuse lõpul Salme uues kirikumajas palusime Mallel jääda istuma, et talle sünnipäevalaulu laulda. Kus nüüd Malle, käed rüpes, istuda saab, ikka tuli ta meile appi ja saatis orelil. Selline vahva naine on see meie Malle.
Küsisin koguduseliikmetelt lühikest iseloomustavat sõnumit Malle kohta, kuidas lugejaskonnale teda tutvustada. Naima tegi algust: «Heatujuline, armas inimene.» Selma lisas öeldule: «Alati rõõmsameelne. Oma hea tuju annab ka teistele inimestele edasi. Vastutulelik ja särav nagu päike.» Herman tõi sekka meespere arvamuse: «Väga sümpaatne naisterahvas, lisaks sellele, et ilusasti pilli mängib, on ka armas inimene.» Kui mina nendele ülivõrdelistele hinnangutele lisaks ühmasin, et Malle on tõesti hea mängija, parandas mind noor aseesimees Olavi: «Ta on super!»
Malle on õpetaja Kuressaare Vanalinna koolis ja Kärla muusikakoolis. Ta on juhatanud paljusid koore ja ansambleid, teinud muusikalist koostööd Kuressaare teatri ja galeriiga. Mitmed Malle õpilased on esinenud ka Saaremaa kogudustes ja kirikutes.
Üksteisest rõõmu tunda
Ta on andnud laulutunde Mustjala koolimajas päris vaimuliku töö alguses praegusele Kuressaare koguduse õpetajale Anti Toplaanele ja viimati Muhu kogudusi teeninud õpetajale Urmo Saksale. Viimased viis-kuus aastat on Malle Sõrve koguduste üheks organistiks, ta on juhatanud väikest Anseküla koguduse segaansamblit ja ansambli esinemisi Soomes Luvia sõpruskoguduses, ka kohalikel muusikaüritustel, õpetanud koguduse lastele laulmist ja noori muusikaliselt juhendanud.
Malle on oma isa poolt sõrulane. Tema sünnipäev 13. jaanuaril on eriline päev, sest siis on sünnipäev ka tema nooremal õel Ruthil. Seega igati põhjust perel kokku tulla ja üksteisest rõõmu tunda.
Malle jaoks on väga olulised ja kallid üksteisest hoolivad ja toetavad lähedased, eriti kaasa Kalle, juba suureks sirgunud lapsed poeg Siim ja tütar Egle ning ema Heili.
Palju häid ingleid ja Taevaisa õnnistust soovivad Mallele tema esimesel juubelil mõlemad Sõrve kogudused – Anseküla ja Jämaja.
Õnnistussooviga ühinen ka mina,
õpetaja Anu Konks