Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Muusika ja soov uskuda tõi kirikusse

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

3. juulil tähistab sopran Maire Martinson (fotol) Tallinna piiskoplikus toomkirikus kell 12 oma leeriõnnistuse 30. aastapäeva.

Sõpradele ja tuttavatele saadetud kutses toonitab Martinson, et tähtpäevi, mida põhjust tähistada, on päris mitu: „30 aastat ristimisest Tallinna toomkirikus; 30 aastat leeriõnnistusest toomkirikus, 30 aastat kontserttegevuse algusest toomkoguduses ja koostööst organist Kadri Ploompuuga.“

Saades toomkoguduse liikmeks tajus muusik võimalust kaasa rääkida kodukoguduse arengus. Nõnda on ta 30 aastat tunnustatud sopranina panustanud koguduseelu säravamaks muutmisse ning aidanud laiemas mõttes kogudusel elule õla alla panna. 

„Kogudus on väga olulisel kohal minu elus. Sootsiumil on eluline tähendus, kuna mul on olnud päris keeruline elutee. Usk on mind palju aidanud,“ tunnistab Martinson ise. 

Küsimusele, mis tõi teda kirikusse, vastab muusik nii: „Muusika, kunst ja soov uskuda kellessegi või millessegi, kes toetab, kui on raske.“ 

Ta räägib, et tema emale meeldis väga orelimuusika ning just kodust on ka Maire suur austus ja armastus orelimuusika, laiemalt kirikumuusika vastu alguse saanud.  

„Muusika tähendab minu jaoks tingimusteta armastust – ta ei peta kunagi,“ rõhutab muusik emotsionaalselt ja lisab: „Muusika on headel aegadel rõõmu jagamise viis ning rasketel aegadel kurbuse jagamise ja peletamise moodus.“ 

Maire Martinson jagab, et tema muusikuteel on teda toetanud ja julgustanud legendaarne bariton ja laulupedagoog Tiit Kuusik ning laulupedagoog Ljudmila Dombrovska, kes olid tema lauluõpetajad Eesti muusika- ja teatriakadeemias, endise nimega Tallinna riiklikus konservatooriumis.

„Tegin magistritöö ooperilaulja ja laulupedagoogina. Kaks aastat oli õnn õppida Londonis ühes maailma tunnustatuimas muusikakõrgkoolis. Minu sealne lauluõpetaja prof Johanna Peters aitas eelnevalt laotud vokaaltehnilise vundamendi lõpuni viimistleda,“ tutvustab Martinson oma erialast ettevalmistust ning lisab, et just saadud magistrikraad kammerlaulu erialal on teda oluliselt aidanud kirikumuusika esitamisel sügavuti minna. 

Arho Tuhkru