Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Mustamäe koguduse vaimulik ordineeriti

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tiina Kliimani ordinatsioonipäeval toomkirikus: Jaan Lahe (vasakult), Kuno Pajula, Tiina Kliiman, Andres Põder, Jaan Tammsalu ja Arho tuhkru. Tuuli Korsar
Pühapäeval, 9. jaanuaril Tallinna toomkirikus peetud ordinatsioonijumalateenistusel ordineeriti preestriks Tiina Kliiman.

Ordineeris peapiiskop Andres Põder, assisteerisid praost Jaan Tammsalu ja õpetaja Jaan Lahe. Muusikaga teenisid Kose koguduse pasunakoor Kahro Kivilo juhatusel ja organist Kadri Ploompuu. Kaasa teenisid emeriitpeapiiskop Kuno Pajula ja õpetaja Arho Tuhkru, jutlustas Tiina Kliiman.
Tiina Kliiman (37) on pärit Jõgevamaalt Sadalast, koolis käinud Viljandis ja Tartus. Lõpetanud Tartu kunstikooli, siirdus Norrasse kunstiõpinguid jätkama. Norras puutus ta oma elus esmakordselt kokku usuga. Ja hakkas seal ka teoloogiat õppima. «Ma sain Norras põhihariduse teoloogias. Mulle oli see vajalik, et Tallinnas usuteaduse instituuti õppima minna.»
Tagasi Eestis, asus ta Viljandi Jaani koguduse noortetööd arendama ja astus 2001. aastal usuteaduse instituuti akadeemilist teoloogiat õppima, lõpetas 2007. aastal. «Kui ma alustasin teoloogiaõpinguid, siis mul ei olnud kavatsust vaimulikuks saada. Minu soov oli diakooniatööd teha.» Nii ta läkski tagasi Norrasse, kus õppis kaks aastat diakooniakõrgkoolis. Norras on diakon eelkõige hingehoidja, kes ei ole ordineeritud.
«Siis tuli Mustamäe koguduse loomise pakkumine. Selle tegi mulle varem Eestis töötanud Bård Norheim, ka praost Jaan Tammsalu innustas mind väga. Pärast esialgset kõhklust otsustasin pakkumise vastu võtta. Mulle meeldib, et Mustamäe kogudusel on Norra kiriku ja misjoniseltsi toetus,» räägib Mustamäe Maarja Magdaleena koguduse ehitaja Tiina Kliiman.
«Jumal vist pimestas mu silmi nii, et ma ei näinud, mida ühe uue koguduse asutamine kaasa toob,» räägib Tiina 2008. aastal alustatud tööle tagasi vaadates. See oli üks tundmatus kohas vettehüppamine küll. «See julgus, mis mulle anti, oli lausa jumalik. Harjusin ruttu Tallinnaga ära.»
Alguses helistas Tiina paarile tuttavale, nemad ei ole küll mustamäelased, kuid võtsid mõttest kinni. Üldse võiks Mustamäe kogudusse kuuluda inimesed ka Haaberstist, Kristiinest, Õismäelt. «Alguses käisime koos, lõime visiooni ja palvetasime. Me olime kõik väga vaimustatud, eks uus asi on ikka huvitav. Poole aasta pärast hakkasime pidama jumalateenistusi. Meiega liitus ka õp Jaan Lahe, ta on meid palju aidanud.»
Esialgu käidi koos usuteaduse instituudi kabelis, siis TTÜ klassiruumis, edasi Nõmme koguduses. Eelmise aasta sügisest on kogudusel oma ruumid Mustamäe linnaosa valitsuse majas. Jumalateenistused on kaks korda kuus. Leerikursus algab veebruaris. Pühapäevakool on plaanis kord kuus laupäeviti käima panna. Eakatele hakatakse korraldama teelauda. Mõte on kindlasti kaasata ka venekeelsed inimesed.
Siiani on peetud loengusarja «Otsijate õhtu», mida peab Jaan Lahe. Need on väga huvitavad loengud, kus saab ka oma mõtteid avaldada. Loengutel on käinud inimesi väljastpoolt kogudust. Mõtteid ja ideid on palju, suurim unistus on oma kirik. «Meil tuleb palvetada ja Jumalat usaldada, küll siis kõik mõtted täituvad.»  
Tiiu Pikkur

EELK Mustamäe Maarja Magdaleena kogudus
Eeltööd algasid 2008
Asutatud 23.11. 2010
Jumalateenistused kuu 1. ja 3. pühapäeval kl 15
Asukoht Tammsaare tee 135, sissepääs hoovist
Toetab Norra kirik ja misjoniselts
On EELK 166. kogudus