Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Millele keskendute oma töödes ja tegemistes sel sügisperioodil?

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

  Rene Alberi, Avinurme koguduse õpetaja:
Avinurme on vanast ajast tuntud puutöötegijate poolest. Meie kandil on oma kindel nägu, mida tahame säilitada ja teistelegi näidata läbi kavandatava projekti rajada pastoraati elulaadi keskus.
Sellesse elulaadi keskusesse on planeeritud toad, kus näiteks ühes saab punuda korve ja teha puu-uuret, teises tõmmata käsitsi korvilaastu ja katusepilbast, maja teises otsas oleks kööginurk, kus saab nii nagu vanasti valmistada toitu, näiteks küpsetada leiba.
Sihtgrupina näeme koolilapsi ja sise- ning välisturiste. Tegelikult on selle projekti ettevalmistus kestnud juba mitu aastat, aga praeguseks oleme jõudnud otsustavasse faasi. Sel kevadel saime Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest (EAS) toetuse, mille abil sai kaante vahele elulaadi keskuse väljaarendamise kava ja teostatavuse-tasuvuse analüüs.
Neil päevil oleme asutamas sihtasutust Avinurme Elulaad, mille osapoolteks on peale koguduse ka Avinurme vallavalitsus ja MTÜ Nurmetuled. Selle aasta sisse peab mahtuma ka elulaadi keskuse ehituse põhiprojekti valmimine ja koos muude nõutud paberitega taotluse esitamine EASi. Esialgsete arvutuste kohaselt läheb kogu projekt maksma ligikaudu 12 miljonit, aga praegu seisame veel raske küsimuse ees, kuidas leida omaosaluseks vajalikku 2 miljonit.

Anu Konks, Jämaja ja Anseküla koguduse õpetaja:
On huvitav aasta – kõik meie pereliikmed on seotud kooliga. Mina ja abikaasa peame õpetajaametit, kõik Eestis olevad lapsed ja lapselapsed õpivad.  Iga päev õpetan Kallemäe kooli Kuressaare filiaali toimetulekuklassis põhikooli lõpetanud noori inimesi, kes on nn jätkuõppel. Koolitööl olen teisipäevast reedeni. Õpin lisaks ise UI religioonipedagoogika osakonna magistriõppes.
Paralleelselt käib mul kirikuelu korraldamine kogudustes. Kui majanduse poolelt vaadata, siis Jämaja kogudus püüab lõpule viia ühte «pika habemega» GAWi projekti, mis on takerdunud erinevatel asjaoludel. Olen väga rõõmus, et see on nüüd hakanud päris jõudsalt edenema – Jämaja pastoraadihoone saab loodetavasti peatselt mõnevõrra rohkem korda.
Anseküla koguduse väike töörühm jätkab aga vanast majast kogudusele kirikuhoone ehitamist. Rõõmustab, et sisetööd hakkavad lõpule jõudma.
Noorte Naiste ja Noorte Meeste Kristliku Ühingu (NNKÜ-NMKÜ) Saaremaa piirkonna peasekretärina püüan korraldada ka mõningaid ettevõtmisi, eriti kui saab midagi kasulikku ja põnevat pakkuda lastele ja noortele. Üritusi on veel sel sügisel tulemas. Augustikuu lõpul Helsingi NNKÜ-NMKÜ-l külas olles saime ka palju toredaid ideid tulevikuks.
Muude tegemiste kõrval olen väga õnnelik aja üle, mida saan veeta koos abikaasa, laste ja lastelastega – see on mulle puhkuseks!