Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Meie maa ja rahvas vajab meie palveid

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

28. juuli, Heartbeat Tallinna nädala eelviimane päev on pühendatud palvele meie maa ja rahva eest. Sellele päevale on eelnenud kogu aasta kestnud palvevõrgustiku loomine.

Toimunud on väiksemad ja suuremad kontserdid ja koosviibimised üle Eesti. Erinevates linnades olnud kontsertmõtisklusest võtsid osa kaks armastatud sõpra – kirikuõpetaja Jaan Tammsalu ja laulja Tõnis Mägi. Nelipühaks jõudsid palveüritused ringiga Tallinna.
Esimesel nelipühal toimusid Tallinna kirikutes Harjumaa palvepäeva raames oikumeenilised ja misjonisuunitlusega üritused. Tallinna Jaani kirikus oli Tooma missa, millel osales muusikakülalisena Tõnis Mägi ja inspireeriva jutluse pidas Tallinna praost ning Jaani koguduse õpetaja Jaan Tammsalu.
Missal osales sadakond inimest, kellel avanes võimalus saada osa ka Tooma missa raamatu esitlusest. «Tallinna Tooma missa lugu» sisaldab seitsmeteistkümne inimese mõtisklusi jõudmisest Jumala ja kirikuni ning Tooma missani. Tooma missaga seotud inimeste ning vabatahtlike kirjeldused väljendavad usku ja lootust, et sellegi teenistusvormi abil võivad paljud kogeda Kristuse lunastavat väge ja teha esimesi samme oma isiklikul usuteel. «Tallinna Tooma missa lugu» on võimalik osta Tallinna Jaani kiriku kantseleist.
Päev jätkus palveseminariga EKNK Toompea koguduse hoones, kus osalejad said kuulata EEKBKL Kehra koguduse pastori Eenok Palmi ettekannet palvest ja palvetajate tüüpidest. Toimus ka arutelu ning seminari lõpetas palveosadus gruppides.
Palvepäevade üheks viimaseks ürituseks oli Jaan Tammsalu ja Tõnis Mäe ühine kontsertmõtisklus «Palve» Tallinna Jaani kirikus. Pühalikult kaunile üritusele oli kogunenud umbes pool tuhat huvilist, kaasamõtlejat-palvetajat.
Palvepäeva üritused on ühed paljudest, mis valmistavad teed suvisele Heartbeat Tallinna raames toimuvale Kristuspäevale.
Pia Ruotsala