Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Mart Salumäe valiti üksmeelselt Kanada praostiks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Sinodisaadikud Toronto Peetri kirikus: endine praost Hannes Aasa (vasakult), õp Mikk Leedjärv (teenib viimaseid kuid Vancouveri kogudust ja naaseb peagi Eestisse), piiskop Andres Taul ja praost Mart Salumäe.  Mikk Leedjärv

Torontos koos olnud EELK Kanada praostkonna sinod valis uueks praostiks Toronto Peetri koguduse õpetaja Mart Salumäe.

Senine praost Hannes Aasa soovis oma ametist loobuda, sest teenib põhikoormusega Kanada luterlikus kirikus kahte kogudust ning tema korraline praosti ametiaeg lõppeski selle aasta sinodiga. Praostikandidaadiks esitati õp Mart Salumäe ja ta valiti üksmeelselt praostiks.
Mart Salumäe (49) on kasvanud Kuusalus õp Eduard Salumäe seitsmenda lapsena. Õppis EELK usuteaduse instituudis, õpetajaks ordineeriti 1989. aastal. Teeninud Saaremaal Püha, Mustjala ja Muhu kogudust. Kakskümmend aastat oli ta Viljandi Pauluse koguduse hingekarjane ja tegev üldkirikus diakoonia valdkonnas. Alates möödunud suvest on Toronto Peetri koguduse õpetaja.
Värske praost soovib vaatamata pikkadele vahemaadele oma praostkonna kõiki kogudusi lähiajal külastada. «Toimunud sinodile tagasi mõeldes võin tunnistada, et Kanada praostkond on oma olusid arvestades tugev ja tegus praostkond, mille kõik kogudused ja vaimulikud annavad endast parima jumalasõna kuulutamise töös,» iseloomustab Salumäe oma praostkonda.
Sinodil arutati nende võimaluste üle, mis nüüdseks on tekkinud Välis-Eesti piiskopkonna kogudustele seoses EELK ja E.E.L.K. ühinemiskokkuleppega. Üks näide on võimalus oma koguduse teenekaid töötegijaid üldkiriklikul tasandil tunnustada. Ka on võimalik kasutada kogu seda metoodilist ja liturgilist materjali, mida leiab EELK koduleheküljelt või mis EELKs on trükistena ilmunud. 
Senisest rohkem soovitakse osaleda üldkiriklikus töös. Sügisel Tartus toimuvale soome-ugri õpetajate konverentsile otsustati praostkonna esindajana lähetada Montreali Jaani koguduse õpetaja Kylliki Pitts.
Kanada praostkonda kuulub kaheksa kogudust, kus kokku 2424 liiget. Suurim on Toronto Peetri kogudus 1916 liikmega. Kokku peeti kogudustes möödunud aastal 213 jumalateenistust, neist 102 Toronto Peetri koguduses. Praostkonna kogudusi teenib neli alalist vaimulikku ja üks külalisvaimulik.
Tiiu Pikkur