Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Märk ühisest vaimulikust kasvamisest

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Pastoraalseminar pidas oma 10. sünnipäeva ilma peapiiskop emeeritus Jaan Kiivitita, seminari mõtte algatajata.

Püha Vaimu kirikus päeva sissejuhataval tänujumalateenistusel jutlustades ütles pastoraalseminari juhataja Ove Sander, et kaalus võimalust leina tõttu aastapäeva tähistamine edasi lükata. «Siiski jäin selle juurde, et tuleme täna kokku, ja seda ka põhjusel, et mälestada Jaan Kiivitit kui pastoraalseminari mõtte algatajat ning kui kirikujuhti, kes asetas erilise rõhu teoloogilisele haridusele ja vaimulike ettevalmistamisele,» ütles Ove Sander.

Jaan Kiivitil oleks olnud põhjust järelkasvu üle rõõmustada. Paul-Gerhard Hoerschelmanni poolt algusaastatel juhitud seminar ja Ove Sanderi poolt üle võetud töö on kandnud head vilja. Selles võisid veenduda kõik, kes kuulasid seminari lõpetanud vaimulike ettekandeid.

Kümne aasta jooksul on pastoraalseminari lõpetanud 71 inimest, kes lisaks koguduste teenimisele on ametis kaitsejõududes, vanglakaplanaadis, riigiteenistuses, haiglas, ülikoolis ja koolis. Tubli kolmandik meie vaimulikkonnast on kiriku teenistusse tulnud läbi pastoraalseminari ja see on arvestatav jõud.

EK

Seminari töö oleks mõeldamatu lahus paljudest headest kaastöölistest, ustavatest sõpradest ja ohvrimeelsetest toetajatest. Täname kõiki, kes pidasid meid meeles oma palvete või osavõtuga sünnipäevast ning soovime jätkuvat ja õnnistatud koostööd. Oma 10. sünnipäeval andis pastoraalseminar välja ka tänukirjad neile, kelle pühendumine, abi ja koostöö on olnud otsustava tähendusega meie vaimulikkonna ettevalmistamisel.

Seminari tunnustuse pälvisid:
ajast igavikku jõudnud peapiiskop emeeritus Jaan Kiivit, Sieghilde ja Paul-Gerhard Hoerschelmann, Henning Kramer, Arnold ja Eva-Marie Schabert, Merike Paas-Schümers, Randar Tasmuth ja Riho Altnurme.

Tänulikud Ove ja Liina Sander ning seminari pere