Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Maalimine toob mulle rahu südamesse

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

Tallinna Jaani kiriku lõunasaalis saab septembri lõpuni vaadata koguduse auväärse liikme, maalikunstnik Elsa Kingu elutöönäitust.

Kunstnik on välja pannud ligi 100 tööd, suur hulk maale jäi ruumipuudusel välja. Esindatud on autori lemmikžanr portreemaal.
Lõuendile on jäädvustatud terve galerii tuntud kiriku- ja riigitegelasi, teadlasi, arste, kunstnikke, kirjanikke ja muusikuid. Ent kunstnikule meeldib maalida ka lemmikloomi – nii moodustavadki omaette rea rõõmsameelsete kasside-koerte pildid. Esindatud on veel maastikumaalid ja lillekompositsioonid.
Elsa Kink (94) on sündinud Tallinnas. Lapsepõlve suur joonistamishuvi viis ta õppima Riigi kunsttööstuskooli, mille maalieriala lõpetas 1943. aastal. Tema õpetajateks olid Karl Herman, August Jansen, Erik Haamer, Johannes Greenberg jt. Õpingukaaslaste hulgas olid aga hilisemad tuntud kunstnikud Evald Okas, Märt Bormeister, Oskar Raunam ja Eduard Einmann.
Üks aktiivsem loominguperiood oli kunstnikul viiekümnendatel, kui ta mitmeid aastaid töötas koos graafik Günther Reindorfi, tema abikaasa Adeele ja arhitekt Edgar Kuusikuga.
Suur muusikaarmastus sidus Elsat ja tema abikaasat Endel Kinku – heliloojat, Tallinna Jaani koguduse kauaaegset organisti. Viiulit ja laulmist õppinud naine laulis koorides ja oli abikaasale toeks tema töös.
Elsa Kink on osalenud paljudel näitustel. Seekordne näitus Jaani kirikus on tema kümnes personaalnäitus. «Tahan maalida nii kaua, kui ma vähegi jõuan,» rääkis pr Kink näituse avamisel. «See töö toob mulle rõõmu ja rahu südamesse.»
Tiiu Pikkur