Liinibussiga vägivalla vastu
/ Autor: Eesti Kirik / Rubriik: Uudised / Number: 15. aprill 2009 Nr 16 /
Mauritiuse Piibliselts levitas mullu sügisel koos partneritega nädala jooksul riigis sallivuse, lahkuse ja lugupidamise sõnumit.
Ehkki tööstuse arengu mõjul on Mauritiuse elanike majanduslik seisund viimasel ajal paranenud, on 1,2miljonilise rahvaarvuga saareriik silmitsi üha suureneva igapäevase vägivallaga. Kiire elutempo ei jäta paljudele töötavatele vanematele aega oma laste jaoks ning koolideski soositakse õpilaste akadeemilist arengut kasvandike üldise vaimse tervise arvelt. Tulemus on näha: päevalehtedest võib lugeda murelikke kirjeldusi noorte toimepandud vägivallategudest naiste, tüdrukute ja isegi väikelaste kallal.
Oktoobrikuus kleepisid Mauritiuse Piibliseltsi vabatahtlikud koos partneritega 80 bussi väliskülgedele plakatid tekstiga «Mida te iganes tahate, et inimesed teile teeksid, tehke ka nendele!». Teksti all püüdsid pilku sõnad sallivus, armastus, lugupidamine, lahkus, solidaarsus, andestamine. Koolides, kaubanduskeskustes ja bussipeatustes jagati laiali 50 000 voldikut samal teemal. Matteuse evangeeliumi 7. peatüki 12. salmist idee ammutanud materjal sobis ka õppevahendiks lastevanematele, et perekonnapead suudaksid oma peredes kehtestada eluterved sihid.
Üks piibliseltsi vabatahtlik võttis end nädalaks lahti töölt turismifirmas, et avastada koos 15 keerulistest oludest pärit noorega selle sõnumi tähendust. Nädala lõpul etendati arutelude käigus sündinud sketše. Positiivne nihe noorte mõtteviisis oli märgatav ning igaüks neist võttis omakorda 50 voldikut edasijagamiseks.
Vägivallavastasuse teemal võeti sõna ka raadios ja televisioonis. Ettevõtmine oli 2007. aasta novembris alanud kampaania «Vägivald laostab meie noorte tuleviku» edasiarendus, kus piibliseltsi kõrval osalesid Mauritiuse Religiooninõukogu, politsei kuritööennetusosakond ning tänavalaste ja puudustkannatajate abiorganisatsioonid.
Levinuim usund Aafrika rannikust üle 2000 km idas neljast saarest koosneval Mauritiusel on hinduism, teisel kohal on kristlus ja kolmandal islam.
UBSi materjali põhjal
Piret Riim