Laste- ja Noorsootöö Ühendus aastal 2005

Laste- ja Noorsootöö Ühendus (LNÜ) on loodud toetama EELK laste ja noorsootööd ja seda eelkõige koguduste kaudu, ühendusse kuulub 164-st kogudusest 59.

Laste- ja Noorsootöö Ühendusele oli 2005. aasta esimene uues vormis töötamise täisaasta. Enne seda on aastaid töötatud eraldi – Noorsootöö Keskuse ja Pühapäevakooliühendusena.

Tegevusi oli 2005. aastal palju: seati uusi sihte ja töötati välja oma missioon, visioon ja arengukava, mille kinnitas üldkoosolek 2005. aasta lõpus. See töö oli pingeline, kuid kindlasti väga kasulik, sest aitas lahti mõtestada oma töö sisu ja seada silme ette seda, mis suunas peaks LNÜ liikuma.

Kirik on tervik, laste- ja noorsootöö on üks osa sellest – kindlasti väga oluline osa, sest praegused lapsed ja noored võtavad kord vastutuse kogudustes enda kanda.

Täienev koduleht

Loodetavasti saab LNÜ arengukava üheks orgaaniliseks osaks kogu EELKs valmivast arengukavast.

Tere tulemast meie uuele  koduleheküljele www.eelk.ee/lny , kus saate tutvuda meie dokumentidega, juhatuse ja töötegijatega, lugeda nii sellest, mis tehtud, kui ka sellest, mis tulemas. Kodulehelt leiab ka kasulikke linke.

Samuti on võimalik tutvuda välja antud materjalidega ja leida endale sealt huvitavat ning kasulikku. Kodulehe kaudu on lihtne tellida ajakirju Laste Sõber ja Kristlik Kasvatus.

Kodulehekülg täieneb ja areneb pidevalt. Peagi tahame avada foorumi, kuhu oleks võimalik saata oma ideid ning tekitada diskussiooni laste- ja noorsootööst meie kirikus. Tahame täiendada ka lastele mõeldud linki erinevate teemadega.

Vanad laulud said plaadile

Märkimist väärivad veel rohkearvuliselt ja edukalt läbi viidud kiriku noortepäevad (www.jargminepeatus.ee «Kes teab kus?»), millest  sai alguse üks uus ettevõtmine.

Nimelt esitasid Pilistveres vanu «Kiriku laulu- ja palveraamatu» laule tuntud eesti lauljad Liisi Koikson, Rebecca Kontus ja Mart Sander.

Sellest kasvas välja idee anda välja CD, mis sügisel teoks sai. Plaati esitleti kontserdiga detsembris Tallinna Kaarli kirikus, lisaks eelnimetatutele esines Riho Sibul. 

Kodus ja võõrsil

Eelmisel aastal toimusid osavõturohked lastepäevad Otepääl ja Narvas. Kirikupäeval Tartus vastutas LNÜ laste- ja noorteürituste eest. Osalesime kirikupäevade messil  ja koos Eesti Kirikute Noortenõukoguga noorte infomessil Teeviit. See on ideaalne võimalus tutvustada kirikuvõõrale noorele kiriku laste- ja noorsootööd.

LNÜ eestvedamisel valmis suur Piibel, mis pandi kokku laste joonistustest ja mida on nüüd võimalik LNÜst oma kogudusse või praostkonda tutvumiseks tellida.

Meeldejäävad ja kasulikud olid ka lastetöötegijatele ning noorsootöötajatele mõeldud ideepäevad Pilistveres ja suveseminar looduskaunis Mõdrikus.

Koostöös Eesti Kirikute Noortenõukoguga organiseeriti suvel palverännak Taizésse. Palverännakul osalesid Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute noored.  Sellest palverännakust tegi ETV võttegrupp Ajalik ja Ajatu dokumentaalfilmi, mis septembris eetrisse anti. 

Ajakirju ja raamatuid

Lasteajakiri Laste Sõber ilmus eelmise aasta jooksul 8 korda. Lastetööd said 2005. aasta jooksul  tutvustada erinevad kogudused: jaanuaris Nissi; veebruaris Audru; märtsis Räpina; aprillis Sangaste; mais Rõuge; oktoobris Pindi; novembris Viljandi Pauluse ja detsembris Pärnu Eliisabeti kogudus.

Ilmus noortejuhtidele mõeldud käsiraamat «I-raamat» ja laste- ja noorsootöös kasutatav jutukogumik «Jutustan sulle loo». Lapsed said advendiajaks uue kalendri.

Oleme alustanud koostöös Kirikumuusika Liiduga laulude kogumist uue jõulu- ja noortelauliku jaoks. Oleme tänulikud abi eest uute laulude kirjutamisel ja kogumisel.

Tahame anda endast parima EELK laste- ja noorsootöö edendamiseks ning olla tihedas kontaktis kõikide kogudustega. Seepärast ootame kõiki teie ideid ja ettepanekuid LNÜ paremaks ja kogudusesõbralikumaks tegevuseks!

LNÜ töötegijad