Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Läänemaa kogudused ootavad teenimist

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Perspektiivse Nõva koguduse õpetaja koht on alates möödunud aasta septembrist vakantseks kuulutatud. Arhiiv  Alates septembrist on kuulutatud vakantseks Noarootsi ja Nõva koguduse teenimine, uut õpetajat pole veel siiani.
Koguduste hooldajaks on määratud Lääne praost Tiit Salumäe, kelle hooldada on praegu kokku kuus kogudust. Tema sõnul on tegu toredate kogudustega, Noarootsile lisab omapära rannarootsi taust. Viimase alluvuses on ka Rooslepa ja Osmussaare kabel, mille renoveerimine algas 2008. aastal. Kolmas ja üks vanimaid puukirikuid Eestis, Sutlepa kabel, asub vabaõhumuuseumis.
Kogudustes on käinud jumalateenistusi pidamas diakonikursuse lõpetanud Peeter Krall. Kui praosti esitatud taotlus konsistooriumis rahuldatakse, saab Krallist praostkonna vikaardiakon. Kuigi kumbki kogukond ei ole suur, oleks vaja kohapeal elavat vaimulikku, kuid kahjuks puudub selleks võimalus.
Tallinna Kaarli koguduse abiõpetaja Jaak Aus ütleb, et ehkki tegemist on väikeste kogudustega, on Nõva kogudusel siiski perspektiivi. Seda ütleb ta kõrvaltvaataja hinnangul, kuid õiguse selleks annab tihe suhe paigaga. Nimelt on Jaak Ausi pere maakodu Nõva kiriku lähedal.
«Ma tunnetan ja aiman neid rütme, mis külas on. Need ei jäta mind külmaks,» ütleb Aus. Võimalusel on ta koguduses teenistusi pidanud, kuid ennekõike on tal kohustused Kaarli koguduse ees ja nii pole ta viimasel ajal Nõva kirikusse saanud.
Ka Aus arvab, et õpetaja peaks elama kohapeal, siis oleks koguduses ka rohkem tegevust ja suvel, kui külas suvitajaid ja külalisi ohtralt, oleksid kiriku uksed avatud. «Tare korstnast peab suits tõusma, siis on seal ka elu,» võtab Aus vanarahvatarkuse kokku.
Rita Puidet