Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Laagris koos sõprade ja rikka Sakkeusega

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Rikka mehe Sakkeuse kutsel said lapsed laagripäeva lõpus osa ühisest pidusöögist. 2 x Viljandi praostkond

Kõpu kirikus ja mõisapargis peeti 29. juunil üle mitme aasta taas Viljandi praostkonna ühist lastelaagrit «Võtke11vastu!».

Ligi 70 osalejat tulid Viljandi-, Jõgeva- ja Valgamaalt, Tallinnast jm, teiste seas Keravalt Soomest. Tegusa toimkonna poolt ette valmistatud laager sujus hoogsalt, ilm ja olud olid suurepärased.
Kui varasematel aastatel korraldati lastelaagreid mõnes koguduses omaette, siis aasta eest pidasid ühislaagri maha Kõpu ja Põltsamaa. Sel aastal saadi kokku juba suurem vägi: tulijaid oli kaheksast kogudusest. Taas tärganud ühislaagri mõtet loodetakse teoks teha järgmisel aastal mitmepäevasena.
Toimkond ja korraldajad olid oma ala asjatundjad – nii kiriku lastetöö kauaaegsed töötegijad kui vabatahtlikud abilised Eestist ja Soomest, Kõpu Soome sõpruskogudusest Keravalt. Paljudele lastele on soome sõbrad ja keel just tänu laagritele lähemalt tuttavaks saanud.
Laagri üldjuhina tänan tublit toimkonda, päeva juhti õpetaja Kristi Sääske ja kõiki laagri tegevuste korraldajaid, kes tegid oma tööd pühendunult ja rõõmuga. Tore, et koos lastega olid kogudustest kohale tulnud ka vaimulikud. Laagrilistest noorim oli kolmeaastane tüdruk, kelle jaks ja rõõmus meel nakatas ka teisi. Põhiosa moodustasid põhikooli lapsed ja noored. Laste tagasiside oli igati positiivne ning lausa eeskujulikult jäeti meelde laagripäeva jooksul omandatud teadmised ja oskused.
Praostkonna ja Eesti Kultuurkapitali rahaliselt toetatud laagripäev sai pikk ja sisutihe. Laagri teemat valides jäädi 2016. aasta juhtsalmi juurde: «Võtke vastu üksteist» (Rm 15:7), millest kujunes pealkiri «Võtke11vastu!». See mõte kandus üle kõikide erinevate tegevuste ja ühe põhiliini – härra Sakkeuse loo. Nii Kõpu kirik oma huvitavate ruumidega kui mõisapark pakkusid häid võimalusi päeva vaheldusrikkaks veetmiseks.
Pärast avapalvust Kõpu kirikus juhatati teema sisse ja saadi omavahel tuttavaks. Kantslis puu otsas nähti Sakkeust ja kuulati kasvava põnevusega tema jutustust. Seejärel toimusid üritused-töötoad nii kirikus kui mõisapargis: piiblilugu, esmaabi Eesti Punase Risti Viljandi osakonna poolt, laagri märkide valmistamine, käevõru-viktoriin, sõbrapalli viltimine, kotkasilma mäng, lõbusad teaduskatsed, draamastuudiod, võistlused, õuemängud, laulmine.
Kogu päeva raamis ja täiendas Sakkeuse lugu, päeva lõpus said kõik laagrilised Sakkeuse kutse tulla suurele pidusöögile.
Päeva lõpetasid ühine jäätisesöömine, lõpupidu koos tunnistuste jagamisega. Üksteisega arvestamise ja üksteise aktsepteerimise mõte raamis kogu ettevõtmist. «Võtke11vastu!» kutsub meid kõiki – lapsi ja suuri – üksteisele tähelepanu pöörama.
Oleme erinevate annete ja oskuste-teadmistega, erineva väljanägemisega jne, kuid see ei saa olla takistuseks omavahelises suhtlemises ja sõbralik olemises. Kuidas aidata üksteist, kuidas hoolimist näidata, kuidas julgeda olla koos teistega; kuidas koos elu korraldada ja ülesandeid lahendada – seda pakkus laagripäev kõigile. Võtta üksteist vastu tähendab armastada oma kaaslasi eluteel, see on lapsest saati vajalik oskus.
Hedi Vilumaa

Laagri mõtet kandnud logo.